Javna pooblastila

Poslovanje oddelka Javne listine GZS

Zaradi preprečevanja morebitnih okužb, strankam še vedno priporočamo, da se v celoti poslužujejo poslovanja brez osebnih stikov. Na oddelku se bomo še naprej trudili, da bodo postopki rešeni v najkrajšem času.

ODDAJA VLOG
    Stranke vloge posredujejo po klasični ali elektronski pošti, oddajo v nabiralnik, ki je nameščen pri vhodu v poslovno stavbo GZS-CPU, Kardeljeva ploščad 27a, Ljubljana, vloge za izdajo potrdil o poreklu in overitve pa preko spletne aplikacije essCert.
    Vloge rešujemo v vrstnem redu prejema.

PREVZEM IZDANIH LISTIN
    Izdane listine vam bomo poslali po pošti.
    Osebni prevzem listin na GZS Javne listine je možen samo po predhodnem dogovoru, v tem primeru na vlogi označite, da želite listino prevzeti osebno. Ko bo postopek izdaje zaključen, vas bomo obvestili in se z vami dogovorili za točen čas prevzema listine.

Nenajavljenih strank ne sprejemamo.

Navodila za osebni prevzem dokumentacije oziroma osebno svetovanje:

• Prevzem listin bo možen pred vhodom v stavbo GZS-CPU, Kardeljeva ploščad 27a, Ljubljana.
    • Listine lahko prevzamejo le zdrave osebe, brez znakov prehlada, okužbe dihal ali povišane telesne temperature.
    • Obvezna je uporaba zaščitnih mask in razkuževanje rok.
    • Upoštevajte navodila za  pravilno umivanje rok,  higieno kašlja in pravilno nošenje in menjavo mask.
    • Stranke se obravnava posamično.
    • Obvezno je vzdrževanje primerne medosebne razdalje, vsaj 1,5 do 2 metra.
    • Izogibamo se tesnim stikom, ne rokujemo se.
    • S seboj imejte pisalo za podpis prevzema listine.
    • Plačilo storitev je možno le z nakazilom na račun GZS. Plačilo z gotovino ali plačilnimi karticami do nadaljnjega ni možno.
    • Svetujemo vam, da oddate popolne vloge. Nepopolne vloge bodo zavrnjene s pozivom za dopolnitev, dopolnjene vloge pa ponovno vrnjene v čakalno vrsto.

SVETOVANJE
    Osebna svetovanja so možna le po predhodnem dogovoru in ob upoštevanju zgoraj navedenih varnostnih ukrepov.

Navodila so pripravljena v skladu s priporočili NIJZ.

GZS, Javne listine

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz v cestnem prometu, izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.

Licence za prevoze samo v notranjem cestnem prometu, niso vključene v bazo.