Javna pooblastila

Ukrepi s področja infrastrukture

Z Odlokom o spremembi Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev neposredno potrošnikom na področju voznikov in vozil v Republiki Sloveniji se določa, da se veljavnost vozniških dovoljenj, teoretičnega dela vozniškega izpita in izkaznic o vozniških kvalifikacijah, ki so zaradi začasne prepovedi iz 1. člena Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev neposredno potrošnikom na področju voznikov in vozil v Republiki Sloveniji potekla od 16. novembra 2020 do 17. decembra 2020podaljša do 28. februarja 2021.

Novica >>>

Skladno s tem odlokom bomo na  GZS Javne listine izdajali potrdila za voznike.

Na ministrstvu za infrastrukturo so vzpostavili poseben kontaktni center, kjer lahko dobite pojasnila o ukrepih s področja infrastrukture, ki jih je sprejela vlada za omejevanje širjenja virusa COVID-19.
    Informacije in pojasnila o veljavnih ukrepih s področja infrastrukture lahko dobite na elektronskem naslovu: mzi.koronavirus@gov.si, lahko pa pokličete tudi telefonsko številko 01 478 7167.
    Gre za ukrepe, ki so povezani s pristojnostmi Ministrstva za infrastrukturo na področjih cestnega in železniškega prometa, zračnega, žičniškega in pomorskega prometa ter plovbe po celinskih vodah in na področju energetike.
    Novica >>>

GZS, Javne listine

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.