Javna pooblastila

Začasno potrdilo za voznike

Obveščamo vas, da je Ministrstvo za infrastrukturo ugodilo našemu predlogu za izdajo Potrdil za voznike na podlagi potrdila o prejeti vlogi za podaljšanje enotnega dovoljenja za prebivanje in delo.

Vozniki, ki zaradi trenutnih izrednih razmer, kljub pravočasno oddani vlogi za podaljšanje dovoljenja za prebivanje in delo, niso pravočasno pridobili novega enotnega dovoljenja za prebivanje in delo, lahko na GZS pridobijo potrdilo za voznika, na podlagi potrdila o prejeti vlogi za podaljšanje enotnega dovoljenja za prebivanje in delo izdanega s strani Upravne enote.

Na podlagi vloge za izdajo potrdila, potrdila o prejeti vlogi za podaljšanje in vseh ostalih izpolnjenih pogojih, lahko izdajatelj izda Potrdilo za voznika za obdobje največ 4 mesece.

GZS, Javne listine

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.