Javna pooblastila

Arhiv: Mednarodni kombi prevozi

Mednarodni kombi prevozi

21. februarja 2022 stopi v veljavo  Uredba 2020 1055, po kateri bodo za mednarodni prevoz blaga licenco Skupnosti potrebovala tudi vozila, katerih največja dovoljena masa naloženega vozila presega 2,5 tone.

Do 21. maja 2022 bo licenca Skupnosti obvezna le za vozila, katerih največja dovoljena masa naloženega vozila presega 3,5 tone.

Prosimo vas, če si vzamete čas za odgovor na zgolj dve vprašanji v ANKETI.

Licence Skupnosti izdaja Gospodarska zbornica Slovenije na oddelku Javne listine. Več informacij najdete na www.gzs.si/licence.

GZS, Javne listine

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.