Javna pooblastila

Arhiv: Spremenjen Zakon o prevozih v cestnem prometu

Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o prevozih v cestnem prometu (ZPCP-2H) začne veljati 26. 6. 2021.

Zakon prinaša tudi spremembe na področju licenc za opravljanje prevozov potnikov in avtotaksi prevoze.
    Zakon omogoča opravljanje prevozov potnikov (8+1) in avtotaksi prevoze na podlagi elektronskih aplikacij (kot so npr. Uber, Bolt, Lyft).
    Za te vrste prevozov bo še vedno potrebna licenca (
    www.gzs.si/licence). Vendar za pridobitev nacionalne licence za prevoz potnikov z vozili, ki imajo poleg voznikovega sedeža največ osem sedežev (8+1) in za avtotaksi prevoze, ne bo več treba izpolnjevati pogoja glede finančne sposobnosti in glede strokovne usposobljenosti.

Povezava za zakon >>>

V zavihku Vloge za licence so objavljeni posodobljeni obrazci - v word in pdf obliki. Na posamezni vlogi so navedene tudi obvezne priloge.

GZS, Javne listine

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.