Javna pooblastila

Arhiv: Dovolilnice za leto 2022

Razdelitev dovolilnic in CEMT dovolilnic za leto 2022

Obveščamo vas, da so bile izdane odločbe za letni načrt dovolilnic in CEMT dovolilnic za leto 2022.

Izdali smo 278 odločb, s katerimi smo razdelili 451 letnih CEMT dovolilnic in 11.857 enkratnih dovolilnic.
    Med nerazdeljenimi je 359 CEMT dovolilnic za tretje države in 24.865 enkratnih dovolilnic za določene države.

V letu 2022 so kot kritične opredeljene naslednje vrste dovolilnic:

• Hrvaška tretje države: med letom jih lahko dobijo le podjetja, ki ima to vrsto dovolilnic določeno v letnem planu
    • Avstrijski  CEMT
    • Italijanski CEMT

Na naši spletni strani so objavljene čakalne liste prosilcev za CEMT dovolilnice: Povezava na čakalne liste>>>

GZS, Javne listine

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.