Javna pooblastila

Arhiv: Dovolilnice za leto 2023

Dovolilnice in CEMT dovolilnice za leto 2023

Obveščamo vas, da smo izdali odločbe za letni načrt dovolilnic in CEMT dovolilnic za leto 2023.

Dovolilnice

Kot kritične dovolilnice so opredeljene dovolilnice za Mongolijo – bilateralna (496/02) in italijanske CEMT dovolilnice.
    Izdaja odločb za 1. delilno obdobje je predvidena za 22. 12. 2022.

CEMT dovolilnice

Za leto 2023 smo imeli na razpolago naslednjo kvoto CEMT dovolilnic:

• Avstrijski CEMT 040/CE:  21 kos
    • Italijanski CEMT 380/CE:  44 kos
    • CEMT za tretje države 191/CE:  412 kos (že razdeljenih: 79)

Čakalne liste so objavljene na naši spletni strani: čakalne liste
    Glede termina prevzema CEMT dovolilnic vas bomo obvestili naknadno, po prejemu dovolilnic s strani Ministrstva za infrastrukturo.

GZS, Javne listine

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.