Javna pooblastila

Kombinirana nomenklatura EU 2024

1. januarja 2024 začne veljati posodobljena različica kombinirane nomenklature Evropske unije (KN), skupaj z avtonomnimi in konvencionalnimi stopnjami dajatev, izhajajoč iz ukrepov, ki jih je sprejel Svet ali Komisija.

Uradnem listu Evropske unije, seriji L, z dne 31. 10. 2023, je objavljena Izvedbena uredba Komisije (EU) 2023/2364, z dne 26. septembra 2023, o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (EGS) št. 2658/87 o tarifni in statistični nomenklaturi ter skupni carinski tarifi (tj. Kombinirana nomenklatura (KN)).

Spremembe Kombinirane nomenklature EU v letu 2024:

Vir: Nomenklatura, uvrščanje in TARIC | FINANČNA UPRAVA REPUBLIKE SLOVENIJE (gov.si)

GZS, Javne listine

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.