Javna pooblastila

Usposabljanje za rokovanje z dovolilnicami

Vam prevozniki iz tretjih držav dostavljajo blago in morate pri prevzemu blaga rokovati z dovolilnicami?

Usposabljanje za rokovanje z dovolilnicami in CEMT dovolilnicami

Usposabljanje je sestavljeno iz teoretičnega dela in delavnice: predstavitev vsebine dovolilnic ter uporaba, delo na konkretnih primerih predavatelja ter primerih iz vašega podjetja.

Vsebina:

• Pravna ureditev prevozov v cestnem prometu
      ·         Mednarodni prevozi blaga v cestnem prometu
      ·         Pogoji za opravljanje dejavnosti cestnega prevoza v EU
      ·         Režimi prevozov med RS in tretjimi državami ter med RS in državami članicami EU, prevozi med EU in ZK
    • Vrste bilateralnih dovolilnic in CEMT dovolilnice in kontrola dovolilnic s strani prejemnikov in pošiljateljev blaga
      ·         Vrste bilateralnih dovolilnic (T,B,TD,UN) – preglednica
      ·         Uporaba CEMT dovolilnic in dokumenti, ki morajo biti v vozilo
      ·         Kontrola dovolilnic, ki jo mora izvesti podjetje
    • Nadzor podjetij, ki izvajajo nadzor nad dovolilnicami tujih prevoznikov s strani IRSI ali FURS
    • Reševanje primerov

Cilj je usposobljenost zaposlenih za samostojno in zakonsko ustrezno rokovanje z dovolilnicami.
    Udeleženci prejmejo certifikat o usposabljanju in gradivo.

Predavatelja: izkušena strokovnjaka s področja izdaje dovolilnic in nadzora.

Usposabljanje traja 3 šolske ure. Poteka lahko na GZS, on-line ali v vaših prostorih.

Za ponudbo pišite na eva.zontar@gzs.si.

GZS, Javne listine

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.