Informacije in pomoč

Arhiv: Decentralizacija je najboljše jamstvo za rast, razvoj in delovna mesta

Decentralizacija je najboljše jamstvo za rast, razvoj in delovna mesta

Dogajanje v štajerskem gospodarstvu je v letu 2019 v prvi vrsti razburkala tema regionalizacije, do katere se je opredelila tudi štajerska splošna in poslovna javnost. »Zbornica že vsa ta leta izpostavlja, da je Štajerska gospodarstvu privlačna regija, da ima odličen strateški položaj, veliko izkušenih strokovnjakov in dobrih delavcev, bogato podjetniško tradicijo ter kakovostne znanstvene in raziskovalne institucije,« poudari Aleksandra Podgornik, direktorica Štajerske gospodarske zbornice (ŠGZ), ki doda, da bi »v neki bolj močni, tudi v politično regijo povezani sredini, tudi gospodarstvo lažje prosperiralo in podpiralo razvoj regije, tako kot bi regija s svojo povezovalno in promocijsko vlogo lahko trasirala pot podjetjem«.

Celotni članek dostopen na tej povezavi!

Objavljeno v številki revije Glas gospodarstva GG april-maj 2020.