Informacije in pomoč

40 let Podjetniško trgovske zbornice

Ves čas v skrbi za mikro, majhna in srednja podjetja.

Kako urediti pravila glede kajenja

Bi radi postavili pravila glede kajenja na območju delodajalca oziroma med delovnim časom?

Možnosti financiranja izvoznega posla

Pri novih kupcih je smiselno preučiti vse možnosti financiranja posla in zavarovanja terjatve.

Podjetja lahko pridobijo konkurenčno prednost

Podjetja naj se pred sklepanjem izvoznih poslov dobro informirajo o plačilnih in zavarovalnih instrumentih, ker s tem lahko pridobijo konkurenčno prednost oz. si znižajo tveganja.

Arhiv: S pomočjo pesmi do pravega poklica

V sodelovanju z med mladimi izredno priljubljenim raperjem Trkajem in Gospodarsko zbornico Slovenije (GZS) sta v okviru projekta Potujoča razstava poklicev prihodnosti nastali tudi skladba in videospot z naslovom »Znanje je lajf«, v katerem Trkaj mlade nagovarja, naj se »gredo učit, kar hočejo bit«.

Arhiv: Prednosti administrirane UNCITRAL arbitraže

Stalna arbitraža pri GZS ima dolgoletne izkušnje z administracijo arbitražnih postopkov, v katerih sodelujejo slovenska podjetja in se vodijo po pravilih UNCITRAL iz leta 1976 in 2010. Gre zlasti za kompleksne mednarodne spore s področja gradbeništva, investicij in mednarodne trgovine. Zato je Stalna arbitraža pri GZS s 1. januarjem 2019 posodobila svoja Pravila za administracijo postopkov v skladu z Arbitražnimi pravili UNCITRAL, ki omogočajo strankam izkoristek prednosti administrirane arbitraže, obenem pa ohranjajo fleksibilnost in univerzalni značaj arbitražnih pravil UNCITRAL.

Posebnosti na področju odpadne embalaže Kako zagotoviti predpisano ravnanje z odpadno embalaž

Čas je za kreativnost! Kako pa pri vas pridete do ideje?

Top 10 podjetij pogrebne dejavnosti, 2017

Top 50 podjetij komunalne dejavnosti, 2017