Informacije in pomoč

Arhiv: »Komunalna ustava« nastaja v »zaprti pisarni«

V lanskem letu Zbornici komunalnega gospodarstva z ministrstvom za okolje in prostor ni uspelo uskladiti novega zakona o gospodarskih javnih službah varstva okolja, katerega osnutek je potreben celovite prevetritve. Ministrstvo je zakon pripravljalo brez vključitve reprezentativnih občinskih združenj ter Zbornice komunalnega gospodarstva. Ta zakon je sistemske narave in bo celovito pokrival oskrbo s pitno vodo, odvajanje in čiščenje odpadnih voda, vse gospodarske javne službe ravnanja s komunalnimi odpadki, urejanje in čiščenje javnih površin ter odlaganje radioaktivnih odpadkov. Radi rečemo tudi, da gre za pripravo mini »komunalne ustave«. Zato je še toliko bolj nesprejemljivo, da se zakonske rešitve pripravljajo v »zaprti pisarni« brez vključevanja deležnikov, ki imajo praktične izkušnje in vedo, katere probleme je potrebno naslovit, izpostavlja Sebastjan Zupanc, direktor Zbornice komunalnega gospodarstva v svojem intervjuju za aprilsko številko revije Glas gospodarstva.

Več na povezavi.