Informacije in pomoč

Arhiv: V enem dnevu prodali več prenosnikov kot v celem decembru

Od razglasitve epidemije v Sloveniji so spletni trgovci zasuti z naročili.

Arhiv: Nemogoče predvideti, kdaj bo dobava spet mogoča

Dobava je odvisna od situacije tako v Sloveniji kot tudi v drugih državah EU. Ko se bodo razmere izboljšale, bodo prednost imeli avtomobili za že znane kupce.

Arhiv: Prevozniki stanje rešujejo z reorganizacijo dela

Koronakriza vpliva tudi na ponudnike prevoznih storitev, a se zaplete trudijo reševati na inovativne in čim bolj ugodne načine.

Arhiv: Vpliv epidemije je še nemogoče oceniti

Kakšen bo vpliv epidemije koronavirusa na njihovo letošnjo proizvodnjo, v slovenskih podjetjih še ne morejo oceniti, čeprav se znajo hitro prilagoditi novim razmeram.

Arhiv: Evropa skupaj za zajezitev virusa

Epidemija covid-19 bo v prvi polovici leta 2020 evropskemu gospodarstvu povzročila upad BDP predvsem zaradi izrazitejših padcev v številnih večjih nacionalnih gospodarstvih. Zaradi nejasnosti glede obsega in trajanja epidemije inštitucije v tem trenutku pripravljajo več scenarijev napovedi BDP.

Arhiv: Želja po gospodarski rasti v obliki črke V

Gospodarske napovedi so v tem trenutku podvržene precejšnji negotovosti. Večina jih temelji na domnevi, da se bo pandemija ter s tem povezani ukrepi umirila v 2 do 3 mesecih ter da bo gospodarskemu upadu v 2. četrtletju sledila rast v drugi polovici leta.

Arhiv: Smiselno je razmišljati o prilagoditvah

Da bi zmanjšala možnost širjenja okužb, so morala tudi proizvodna podjetja sprejeti določene ukrepe. Vse kaže, da bodo morali ti veljati tudi v prihodnjih letih.

Arhiv: Z ustreznimi ukrepi lahko storimo veliko

Pravilna higiena rok, redno zračenje prostorov in razkuževanje delovnih površin so ukrepi, s katerimi lahko prispevamo k omejitvi širjenja virusa.

Arhiv: Slaba polovica velikih in srednjih podjetij z motnjami v poslovanju

Kar 73 odstotkov velikih in srednjih podjetij v 2020 pričakuje več kot 10-odstoten upad letnih prihodkov. Najtežje obdobje je pred podjetji v elektroindustriji, prometu ter v panogi kovinskih materialov in kemiji.

Arhiv: Kaj dobrega lahko podjetjem prinese novi koronavirus?

Kljub težkim časom, v katerih so se zaradi pandemije novega koronavirusa znašla slovenska podjetja, je vendarle moč najti luč na koncu tunela. Preverili smo, kaj podjetjem predlagajo direktorice in direktorji panožnih združenj in zbornic, ki delujejo v okviru Gospodarske zbornice Slovenije, in kje sami vidijo priložnosti v tem neobičajnem času.