Javna pooblastila

Arhiv: Od 1. 8. 2018 tudi v Katar z ATA zvezkom

Katar –

78 država članica mednarodne garantne verige ATA zvezkov

Katarska Gospodarska zbornica bo od 1. 8. 2018 članica mednarodne garantne verige ATA zvezkov. To pomeni, da bo od tega dne dalje možen začasen uvoz blaga z ATA zvezkom tudi v to državo.

Ker na obstoječih obrazcih ATA zvezkih država še ni navedena, jo je treba v postopku izdaje ATA zvezka dopisati na prvo nosilno stran, skupaj z mednarodno oznako države: QA Qatar

Izvozniki v to državo upoštevajte tudi dodatna navodila glede uporabe ATA zvezkov v tej državi.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.