Svetovna trgovinska organizacija (STO) je ostro obtožila kanadsko politiko na področju mlekarstva, vključno z njenim upravljanjem tarifnih kvot za sir v okviru gospodarskega in trgovinskega sporazuma CETA. Leta 2015 so se namreč člani STO dogovorili za odpravo kmetijskih izvoznih subvencij in za izvozne ukrepe postavili pravila z enakim učinkom.
Po novih podatkih organizacije FEFAC je proizvodnja krmnih mešanic v EU v lanskem letu narasla predvsem na račun uspešnosti poslovanja perutninarskega sektorja. Zaradi pritiskov v mlečnem sektorju pa FEFAC vseeno napoveduje upad proizvodnje v letu 2017.
Odbor agencije ECHA za oceno tveganja je Evropski komisiji posredoval svoje končno mnenje o usklajeni klasifikaciji herbicida glifosata. ECHA je EK poslala svoje ugotovitve o možni rakotvornosti glifosata, kljub temu da je že marca ocenila, da za to obstaja zelo majhna verjetnost.
V dveh pismih, naslovljenih evropskemu komisarju za kmetijstvo Philu Hoganu, so predstavniki kmetijskih zbornic držav Višegrajske skupine odločno pozvali Evropsko komisijo, naj z vzpostavitvijo zakonodaje, ustreznega nadzornega organa in transparentnega sistema, uredi področje nepoštenih trgovinskih praks v verigi oskrbe s hrano.
V skladu s včerajšnjo odločbo proizvodi rastlinskega izvora ne smejo biti označeni z izrazi, ki so rezervirani za mlečne proizvode (mleko, smetana, maslo, sir, jogurt). Prepoved uporabe zavajajočih označb na nekaterih vegetarijanskih in veganskih izdelkih pomeni zmago proizvajalcev mlečnih izdelkov, ki bo lahko imela pomemben vpliv tudi na mesno industrijo.
Mali in srednje veliki proizvajalci krmnih dodatkov bodo deležni usmerjene strokovne pomoči s strani Evropske agencije za varnost hrane (EFSA). V naslednje pol leta lahko proizvajalci zaprosijo za upravno preverjanje svojih osnutkov dokumentacije pred oddajo.
Podjetje Anco s sedežem v Avstriji je sklenilo strateško sodelovanje z ameriškim velikanom ADM le nekaj dni po potrditvi načrta za ustanovitev hčerinske družbe v Braziliji.
Komisar za zdravje in varnost hrane je branil odločitev Evropske komisije o prihodnjem ponovnem dovoljenju za herbicid glifosat. Navajal je svetovno znanstveno soglasje o rakotvornosti in vztrajal, da trdnost regulativnega sistema EU ni bila pod vprašanjem.
Evropski parlament je potrdil osnutek uredbe, ki določa nacionalne zavezujoče cilje za toplogredne pline ter zmanjšanje emisij, ki zajemajo kmetijstvo, promet, gradnjo in odpadke v okviru zavez iz pariškega sporazuma o podnebnih spremembah.
Člani Odbora za kmetijstvo so Komisiji sporočili, da ne želijo, da se kmetijski sektor uporablja kot pogajalski adut v trgovinskih pogajanjih z Mercosurjem.