USDA je objavila novico, da je njihov ARS raziskovalni laboratorij (Agricultural Research Service) izoliral iz dveh prašičjih črevesnih vzorcev gen MCR-1 -, ki omogoča odpornost prašičev na antibiotik kolistin.
Po depresivnih mesecih, so se cene prašičev začele zviševati in sicer že kar osem mesecev zapored. Dosegle so višjo raven, kot je bilo lansko letno povprečje.
Cene mlečnih izdelkov v EU so se povečale na vseh področjih in sicer že drugi teden zapored. To povečanje prinaša manjše olajšanje sektorju, ki gre skozi zelo težke čase.
Referendum za odhod tretje največje članice EU, Velike Britanije, iz enotnega Evropskega trga do konca desetletja, bo 23. junija 2016. 24. junija 2016 pa bo potekalo kontraverzno glasovanje o morebitni začasni ponovni odobritvi najbolj pogosto uporabljenega herbicida v svetu, glifosata.
Močno deževje v zadnjih tednih je vplivalo na poslabšanje proizvodnje zelenjave v severni Evropi. Po prvih ocenah evropskega združenja predelovalcev sadja in zelenjave, bo prizadeta tretjina belgijske proizvodnje špinače in cvetače. Dež pa je prizadel tudi sosednje države. V Nemčiji je 20 % površin, zasajenih s špinačo in zelišči prav tako zelo hudo poškodovanih. Situacija prav tako ni nič boljša v Franciji.
EK je napovedala, da ima pšenica EU še vedno močno konkurenčno prednost, pred ostalimi tekmeci na svetovnem trgu, kljub zaskrbljenosti nad kakovostjo in krčenjem kmetijskih zemljišč.
Svetovna banka je zagotovila 15 milijonov $ za naložbe vietnamskemu proizvajalcu krme in še dodatno 25 milijonov $ za podporo rasti enega izmed vodilnih kmetijskih proizvajalcev v Ukrajini.
Raziskava je pokazala, da je zaupanje med kmeti zelo nizko, kar je posledica ruskega embarga, kolapsa pri cenah nafte in podražitve vhodnih surovin. V anketi, ki jo je izvedla COPA COGECA je sodelovalo 8000 kmetov iz enajstih držav članic.
EU je v tednu podelila 870.000 ton izvoznih dovoljenj za mehko pšenico, kar je le za 1 % manj kot v lanskem letu. Skupaj podeljenih licenc za izvoz je bilo za 30.104 milijonov ton.
Zakonodaja EU za odpravo nepoštenih poslovnih praks v kmetijsko-živilski dobavni verigi ne bo popravila sedanje krize v mlečnem in živinorejskem sektorju. Predstavniki kmetov, nevladnih organizacij in številni poslanci že dolgo pozivajo EU k ukrepanju za reševanje, neravnovesij v dobavni verigi.