Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Če verjamemo, da lahko s papirjem nadomestimo tržne mehanizme, smo že propadli

Cilj novega stanovanjskega zakona je zagotoviti 10 tisoč novih stanovanj, a na Zbornici za poslovanje z nepremičninami opozarjajo, da je ta cilj, glede na predlagane spremembe v osnutku zakona, nemogoč.

Pripombe ZUN na osnutek SZ-2

O osnutku novega Stanovanjskega zakona (SZ-2), ki so ga pripravili na Ministrstvu za okolje in prostor in ga 14.10.2019 z objavo na portalu E-demokracija posredovali v javno obravnavo so razpravljali tudi člani ZUN Združenja upravnikov nepremičnin. Zbrane pripombe smo 27.11.2019 posredovali na Ministrstvo za okolje in prostor.

Pripombe ZSS na osnutek SZ-2

Člani Združenja stanovanjskih skladov so temeljito preučili osnutek novega Stanovanjskega zakona (SZ-2), ki so ga pripravili na Ministrstvu za okolje in prostor in ga 14.10.2019 z objavo na portalu E-demokracija posredovali v javno obravnavo. Zbrane pripombe smo 27.11.2019 posredovali na Ministrstvo za okolje in prostor.

Arhiv: Javni poziv MKGP za zbiranje predlogov za vpis v katalog investicijskih priložnosti slovenskega gozdno-lesnega sektorja

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je objavilo javni poziv za zbiranje predlogov za vpis v katalog investicijskih priložnosti slovenskega gozdno-lesnega sektorja. Rok prijave predlogov je 31. oktober 2019.

Arhiv: Posvet o načinu poslovanja nepremičninskih družb po uveljavitvi sprememb ZNPosr-C

Na posvetu se boste seznanili s spremembami ZNPosr , dopolnjenimi oz. spremenjenimi vzorci dokumentov (splošni pogoji poslovanja, pogodba o posredovanju).

Arhiv: Podpisana Tarifna priloga h Kolektivni pogodbi za dejavnost poslovanja z nepremičninami

Ljubljana, 01.07.2019 – Predstavniki delodajalcev in delojemalcev so ponovno dokazali, da lahko dobro sodelujejo pri vodenju socialnega dialoga in podpisali novo tarifno prilogo s katero se zvišujejo najnižje osnovne plače, povračila stroškov v zvezi z delom in regres za letni dopust Nova Tarifna priloga se uporablja od 1.7.2019 dalje.

Arhiv: Nepremičninski posrednik v primežu gradbene zakonodaje, izobraževalna delavnica

ZDNP vabi na izobraževalno delavnico za nepremičninske posrednike, ki bo v sredo 19. junija 2019 v Ljubljani. Seznanili se bodo s pojmi, postopki in upravni akti v postopkih graditve objektov na upravnih enotah in praktičnimi primeri, za zaključek pa še nekaj napotkov kako z učinkovitim mreženjem povečati prodajo. Program in prijavnica >> https://www.gzs.si/zbornica_za_poslovanje_z_nepremicninami/Novice/ArticleId/71879/nepremicninski-posrednik-v-primezu-gradbene-zakonodaje-izobrazevalna-delavnica

Arhiv: Udrihanje po posrednikih ne bo rešilo zavožene stanovanjske politike

Na Združenju družb za nepremičninsko posredovanje, ki deluje v okviru GZS-Zbornice za poslovanjem z nepremičninami, s presenečenjem ugotavljamo, da dejavnost posredovanja v prometu z nepremičninami ostaja priročen poligon za nabiranje političnih točk, čeprav gre za panogo, ki na delovanje družbenih podsistemov ali na vsakdanje življenje državljanov niti približno nima takšnega vpliva kot ga želijo predstaviti glavni protagonisti napadov. Potem ko je lani propadel poskus prejšnje vlade, da bi (v določenih delih na neustaven način) dodatno omejili dejavnost posredovanja v prometu z nepremičninami s povsem nerazumnimi omejitvami, ki jim v ostalih državah EU ne najdemo podobnih, se je sedaj za podoben poskus odločila stranka Levica, ki je v torek 23.4.2019 v zakonodajni postopek vložila predlog Zakona o spremembah in dopolnitvah zakona o nepremičninskem posredovanju.

Arhiv: Brošura ZUN: Zaupanja vreden upravnik

Kako izbrati kakovostnega upravnika? Promocijska brošura za imetnike certifikata Zaupanja vreden upravnik.