Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Gradbena zakonodaja za nepremičninske posrednike
    Upravniki in ZVEtL-1 v praksi

Upoštevati je treba stroko, ne populizma

Stroka je podala predloge o številnih odprtih predpisih na nepremičninskem področju. Na potezi so pristojna ministrstva in drugi odgovorni.

Arhiv: Rekorden obisk na 28. Tradicionalnem posvetu Poslovanje z nepremičninami

V Portorožu se je zaključil tradicionalni, že 28. po vrsti, posvet Poslovanje z nepremičninami v organizaciji GZS-Zbornice za poslovanje z nepremičninami. Letošnji posvet zaznamuje poleg ponovno rekordnega obiska domačih udeležencev tudi sodelovanje tujih nepremičninskih strokovnjakov.

Pojasnilo glede obveznosti vplačevanja prispevka v rezervni sklad

Ministrstvo za pravosodje nam je posredovalo pojasnilo glede obveznosti vplačevanja prispevka v rezervni sklad.

Arhiv: Poročilo o strokovni ekskurziji na Dunaj

V sredo 4. in v četrtek 5. oktobra se je 48 udeležencev odpravilo na strokovno ekskurzijo na Dunaj, ki jo je v sodelovanju z javnim podjetjem Urban Innovation Vienna organiziralo Združenje stanovanjskih skladov pri GZS-Zbornici za poslovanje z nepremičninami. V nadaljevanju preberite več in si oglejte fotografije.

Arhiv: Požarna varnost v večstanovanjskih stavbah

GZS-ZPN v sodelovanju s SZPV, v mesecu požarne varnosti pripravlja izobraževalni seminar, kjer bodo podane osnovne zahteve za izbiro in izvedbo sanacijskih del s stališča varstva pred požarom s poudarkom na dveh področjih, ki jih urejata letos objavljeni smernici SZPV 413 Avtomatska vrata na evakuacijskih poteh in SZPV 206 Površine za gasilce ob stavbah. Predavatelji bodo predstavili praktične primere in odgovarjali na vprašanja udeležencev.

Arhiv: Druga strateška konferenca za trajnostno gradbeništvo

Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala pri GZS Vas vabi na Drugo strateško konferenco za trajnostno gradbeništvo, ki bo potekala pod pokroviteljstvom Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo Republike Slovenije, v torek, 24. oktobra 2017, od 9.00 do 13.30 ure, dvorana A / I. nadstropje, Gospodarska zbornica Slovenije, Dimičeva 13, Ljubljana.