Potekal je delovni sestanek s predstavnikom švicarskega združenja za brezalkoholne pijače, namenjen izmenjavi informacij o aktivnostih na nacionalni ravni obeh držav v luči letnega srečanja UNESDA, ki bo prihodnji teden v Dublinu.
Za namene priprave načrta usposabljanj zaposlenih v podjetjih KOC HRANA smo se dobili s predstavniki izobraževalnih inštitucij.
Na sedežu podjetja Žito d.d. je potekal sestanek na temo delovanja Sekcije za konditorstvo v letu 2017 in glede članstva v evropskem združenju CAOBISCO.
Hčerinsko podjetje s sedežem na Nizozemskem Nutreco je objavilo načrt za izgradnjo 30 mio $ vrednega obrata za krmne dodatke v ZDA.
Svet je sprejel sklep za ratifikacijo Konvencije Minamata o onesnaževanju z živim srebrom, ki predstavlja zadnji korak potreben pred ratifikacijo. Države članice so konec aprila sprejele nova pravila o antropogenih emisijah in izpustih živega srebra in njegovih spojin v zrak, vodo in tla, ki prepovedujejo uporabo le tega v pesticidih in biocidih od leta 2021 dalje.
Znanstveniki v Veliki Britaniji so razvili nov model, ki bo predvidoma omogočil zaščito živali pred dvema resnima virusnima boleznima – boleznijo modrikastega jezika (BTV) in pred boleznijo, ki jo povzroča virus Schmallenberg (SBV).
Organizacija Copa Cogeca opozarja na negativne posledice nedavne pozebe, ki je prizadela vinograde v številnih državah članicah in opisuje, da je bila letošnja letina hudo prizadeta. Na sestanku delovne skupine so številni kmetje iz vse Evrope – predvsem Francije, Španije, Italije in Nemčije - izrazili svoja razočaranja nad predvidenim izidom letošnje vinske letine.
USDA napoveduje zmanjšanje svetovnih zalog pšenice in koruze v naslednji sezoni, čeprav zaloge na splošno ostajajo v izobilju. Glede na poročilo se pričakuje, da bodo imele ZDA v zalogi pšenice in koruze za prihajajočo sezono 2017/2018 še največje spremembe.
Glavno sporočilo konference v Bruslju o skupni kmetijski politiki je bilo, da dokazov o vprašljivosti varnosti hrane v EU ni. Vse več pa je znakov, da so problem v EU prekomerna proizvodnja v kmetijstvu, zavržki hrane in povečevanjenje zdravstvenih težav, kot je na primer debelost.
Ministri so na današnji seji Sveta za kmetijstvo v Bruslju opozorili, da so lahko poljska prizadevanja za boj proti afriški prašičji kugi (ASF) zaman, če EU ne bo okrepila nadzora v sosednjih državah. Poljska trdi, da kljub lastnim uspešnim prizadevanjem ostajata sosednji državi Ukrajina in Belorusija konstantna grožnja za ponoven pojav bolezni.