aa
Udeležili smo se 15. seje Svata za kmetijstvo, kjer nas je minister za kmetijstvo seznanil z aktualnimi tekočimi vprašanji, predstavljene pa so bile teme za projekte EIP, v okviru projekta sodelovanja. Prav tako je bil dosežen dogovor o izvedbi strateške delavnice Sveta o prednostnih vprašanjih slovenskega agroživilstva po letu 2020.
aaa
Na širšem kolegiju GZS je potekala predstavitev ogrodja SRIP Hrana in akcijskega načrta.
Na Biotehniški šoli Univerze v Ljubljani je potekala promocija in predstavitev razpisnih pogojev za letošnje tekmovanje za študente Ecotrophelia Slovenija 2017.
Na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je potekal sestanek članov Sveta za varno hrano na temo dvojna kakovost živil in določanje geografskega porekla sadja in zelenjave z laboratorijskim ugotavljanjem izotopov.
Odbor mednarodne konvencije o varstvu rastlin (IPPC) je sprejel vrsto novih globalnih standardov, katerih namen je zagotoviti sanitarne in fitosanitarne standarde v zvezi z mednarodno trgovino z rastlinami in semeni.
Indija je zaprosila Svetovno trgovinsko organizacijo za oceno spremenjenih pravil za uvoz perutnine po tem, ko ji ni uspelo prepričati ZDA, da opusti načrte za ukrepe v vrednosti več sto milijonov dolarjev.
Uradni podatki tega tedna so pokazali, da je uvoz soje v EU v sezoni 2016/17 je dosegel 10,4 milijona ton, kar je za 4 % manj kot v prejšnji sezoni, ko je bilo uvoženo 10,8 milijona ton.
S predstavnikom Evropske gospodarske zbornice v Koreji smo dorekli plan delegacije ob sejmu SEOULFOOD, ki bo v maju 2017.