V tržnem letu 2017/18 se bodo po napovedih posejana zemljišča v EU s pšenico povečala za 0,1 %, in sicer na 26,9 milijona hektarov. Medtem ko se za Rusijo napoveduje rast za 0,4 % in Ukrajino za 2,9 %.
Organizacija Copa-Cogeca je pozvala k "resnični evropski politiki za konje", ki bi čim bolj prispevala k gospodarskemu potencialu sektorja in k večjemu upoštevanju koristi kopitarjev na podeželskih območjih. Novi predsednik delovne skupine za konje, James Murphy, je dejal, da konji igrajo ključno vlogo gospodarstva na podeželskih območij, ter prispevajo k rasti in dajejo delovna mesta.
Konec proizvodnih kvot v EU od 1. oktobra 2017 bi lahko pripeljal do 50 % povečanja pridelave sladkorne pese v Veliki Britaniji. Trenutno v VB deluje 3.500 pridelovalcev, ki zaposlujejo 1.400 ljudi, navaja poročilo. Poročilo tudi pravi, da je bilo v zadnjih petih letih v izboljšanje učinkovitosti vloženo več kot 250 milijonov £. Gre za investicije štirih tovarn. Prav tako se je zaradi sodelovanja pridelovalcev in strokovnjakov pridelek sladkorne pese izboljšal za več kot 25 % v zadnjih desetih letih.
Znanstveniki na Škotskem trdijo, kaj bi lahko prišlo do velikega preboja v boju proti prašičjem reprodukcijskem in respiratornem sindromu (PRRS). Bolezen stane evropski sektor prašičereje ca.1,5 milijarde € na leto. Raziskovalci na univerzi v Roslinu so uporabili napredne genetske tehnike za proizvodnjo prašičev, ki so morda odporne na virus. Zgodnji testi so pokazali, da so celice iz prašičev popolnoma odporne na okužbo z obeh glavnih podtipi virusa, ki povzroča bolezen.
Evropska komisija je sprožila pravni postopek proti Romuniji in Madžarski, ki sta uvedli nacionalne zakone, ki spodbujajo potrošnjo lokalne hrane. EK trdi, da je s tem kršena zakonodaja EU. Romunska zakonodaja zahteva, da imajo trgovci na svojih policah najmanj 51 % lokalnih proizvodov, medtem ko je v madžarski zakonodaji zahteva po enaki stopnji dobička za domače in uvožene živilske proizvode.
Vrednost kmetijskih zemljišč se je v Angliji v letu 2016 zmanjšala v povprečju za 8,5 %. Gre za največji letni padec od leta 1999. Kot glavni razlog za upad pripisujejo negotovosti, zaradi Brexita. Nova raziskava nepremičninskega posrednika Knight Frank prikazuje, da je v lanskem letu povprečna cena kmetijskih zemljišč padla na nekaj manj kot 7.470 £ na hektar. Leto poprej je znašala minimalna cena 8.156 £/ha.
Nizozemski proizvajalci mleka so povedali, da bodo zmanjšali črede živali, zaradi zahtev po zmanjšanju nivoja fosfatov na kmetijah. Skladno z novo zakonodajo, ki stopi v veljavo naslednji teden, bodo rejci goveda primorani zmanjšati fosfate do leta 2018.
Evropska komisija meni, da kljub stalnemu pomankanju dežja v zadnjem obdobju na širšem območju osrednje in severovzhodne Evrope, ki se razteza od Nemčije pa do Finske, ni skrbi, da bi to ogrožalo letošnje kmetijske pridelke.
Ameriško perutninarsko podjetje Aviagen, ki j eden najbolj hitro rastočih podjetij, je na Madžarskem odprlo novo podjetje, valilnico v vrednosti 12 milijonov evrov.
Ministri in predstavniki iz Burkine Faso, Egipta, Etiopije, Kenije, Nigerije in Ugande so se zbrali v Etiopiji, da začnejo delo na afriški trajnosti živinoreje 2050- FAO projekt, ki ga financira USAID. Izdali so novo pobudo, ki naj bi zagotovila trajnostno prihodnost na hitro spreminjajočem živinorejskem sektorju v regiji.