Vrsta zelenih oljk, ki jih proizvajajo v južni Franciji je s strani EK prejela status zaščitene označbe porekla. Gre za sorto 'Lucques du Languedoc ", ki je zrasla v regiji Aude and Hérault". Značilnost je, da se oljke še vedno obirajo ročno.
Evropska komisija je poslancu EP sporočila, da ne bo spremenila pravil glede romunskega izvoza živih prašičev v druge države EU. Po mnenju EK, bi vsako novo odstopanje od zakonodaje lahko povečalo tveganje enotnega EU trga.
Evropska komisija je zavrnila zahtevo poslanca Evropskega parlamenta o prepovedi izvoza neetično, proizvedenega mesa, iz nekaterih latinskoameriških držav. Komisija je bila leta 2010 s strani poslancev seznanjena o primerih trpinčenja konj, zaklanih v nekaterih državah Latinske Amerike, namenjenih za izvoz mesa v EU.
Evropska komisija je prejela okoli 10.000 odzivov na oblikovanje Skupne kmetijske politike po letu 2020. Odzivi so bili posredovani le dva tedna po pričetku javnega posvetovanja o SKP po 2020. Razprava o prihodnosti SKP bo potekala na naslednjem zasedanju Sveta kmetijskih gospodarstev, ki bo 6. marca.
Skupni uvoz kmetijskih proizvodov v Združeno kraljestvo iz 27 držav članic EU je v koledarskem letu 2016 dosegla skoraj 35 milijard €. To pomeni, da država lahko postane največji izvozni trg zunaj EU, po Brexitu.
Evropsko združenje Copa-Cogeca poroča o izvrstnem pridelku hmelja v letu 2016, tako po obsegu kot tudi po kakovosti.
Evropski parlament je podprl nove evropske regulatorne standarde za blago kot so pšenica, koruza, sladkor in soja, z namenom omejiti špekulacije na teh trgih.
Irska poslanka Marina Anderson in drugi člani parlamenta levičarske Evropske združene levice / Zelene nordijske levice (GUE / NGL) so zahtevali, da države članice EU upoštevajo zahteve označevanja bloka, za uvoz iz izraelskih zasedenih ozemelj.
Z odobritvijo gospodarskega in trgovinskega sporazuma (CETA) med EU in Kanado, se pričenja novo obdobje proste trgovine s partnerjem OECD, prvič v zgodovini.
Evropska komisija je prosila evropske poslance za odobritev pesticidov biološkega izvora z nizko stopnjo tveganja, z namenom hitrejše zamenjave s konvencionalnimi fitofarmacevtskimi sredstvi.