Neuspeh angleške Agencije za kmetijske trge (RPA), da se zagotovi izplačilo večine neposrednih plačil kmetom je podvomilo v zaupanje države, da se je pripravljena soočiti z izzivi Brexita. Odbor za javne finance je mnenja, da je agencija naredila premalo za podporo angleškim kmetom pri izplačilu sheme osnovnega plačila za leto 2015. Agencija je v okviru sheme osnovnega plačila izplačala subvencije le 38 % kmetijam, na dan 1. decembra 2015.
Ker sporazum TPP ni v obravnavi, proizvajalci govejega in svinjskega mesa pozivajo predsednika Trumpa, da je potrebno ponovno pričeti s pogajanji o prosti trgovini z Japonsko. Le ta je pomemben trg za izvoz govedine in svinjine. Uspešen, celovit dogovor z Japonsko bi pomenil enega največjih trgovinskih sporazumov za mesno industrijo v ZDA, kot tudi za številne druge sektorje.
Države članice so se z Evropsko komisijo dogovorile da še enkrat zavrne vse ponudbe za posneto mleko v prahu, iz četrtega razpisa v okviru ukrepa intervencijskih zalog. Priporočilo EK je, da ne sprejme nobene od novih ponudb, kajti najvišja cena je znašala 185 €/100 kg, kar pa je pod tržno ceno. Zadnja povprečna cena posnetega mleka v prahu v EU je za mesec december znašala 204 €/100 kg.
Ukrepi za zaščito evropskih pridelovalcev banan, pred uvozom banan iz Ekvadorja, Kolumbije in Peruja so bili podprti s strani evropskih poslancev.
Evropska komisija je razkrila, da so Alžirija, Savdska Arabija in Vietnam vodilne izvozne destinacije za evropsko mehko pšenico v tekočem tržnem letu.
Rusija je zaustrila retoriko z Belorusijo, zaradi sumljivih tokov kmetijskih proizvoidov, ki vstopajo v Rusijo. Minsk to zanika in obtožuje ruske uradnike.
Ponarejena fitofarmacevtska sredstva, pesticidi, zaradi razširjene uporabe stanejo evropsko industrijo, ki proizvaja zaščitna sredstva za varstvo rastlin, 1,3 milijarde evrov letno.
Udeleženci niza sestankov odbora »House of Lords« v Veliki Britaniji preučujejo posledice Brexita na kmetijsko politiko v Veliki Britaniji. Kmetje ostajajo zaskrbljeni zaradi tesnega časovnega okvirja v katerem se bo potrebno do politike strateško opredeliti.
Pogajanja med Evropsko Unijo in Japonsko glede dogovora o prosti trgovini blaga so lahko odvisna od rezultatov bilateralnih trgovinskih dogovorov med Japonsko in ZDA.
EU in Mercosur zainteresirana za trgovanje