Evropska komisija je dala zeleno luč za češko shemo državne podpore za proizvodnjo toplote iz bioplina, ki je v veliki meri iz kmetijskih virov.
Evropska komisija sporoča, da se pogostost fitosanitarnih pregledov, ki preprečujejo tako imenovano bolezen "črna točka" pri agrumih, ne bo znižala, kot je bilo načrtovano v spremembah direktive EU o zdravstvenem varstvu rastlin.
Evropska komisija je pozvala STO, da ustanovi delovno skupino za odločanje o zakonitosti davčne ureditve v Kolumbiji, ki ureja uvoz žganih pijač (viskiji, likerji in druge pijače).
Znaki okrevanja pri cenah mleka v EU povzročajo dodatne pritiske v mlečnih podjetjih zaradi ponovnih pogajanj s kmeti.
Evropska agencija za varnost hrane (EFSA) je izdala pozitivno varnostno razsodbo za gensko spremenjeno sojo z multiplo odpornostjo na herbicide, za katero je bil vložen zahtevek za uvoz v EU s strani družbe Pioneer leta 2007.
Proizvajalci glifosata so se odločili, da omogočijo javni dostop do toksikoloških študij, ki so jih predložili ocenjevalci tveganja v okviru tekočega postopka EU za podaljšanje široke uporabe herbicida.
Sindikat evropskih kmetov Copa-Cogeca je pozdravil odločitev STO, da je prepoved Rusije za prašiče in prašičje meso nezakonita. Boji pa se, da prepoved ne bo umaknjena pred letom 2018.
Glede na podobne poteze drugih držav članic je tudi Portugalska uvedla obvezno označevanje države porekla ("COOL") za mleko in mlečne izdelke z začetnim obdobjem 18 mesecev.
Panel za reševanje sporov je ugotovil, da ruska prepoved uvoza prašičev in prašičjega mesa iz EU (velja od začetka leta 2014) ne temelji na ustreznih mednarodnih standardov in tako krši pravila Svetovne trgovinske organizacije (STO). Izvajajo se pritiski na Moskvo, da bi odpravili omejitve.
Komisija sporoča, da brez podpore EU, tako imenovana napredna biogoriva ne bodo mogla tekmovati s fosilnimi gorivi ali biogorivi na osnovi živil.