Nedavnih protesti so francoskim proizvajalcem govedine zagotovili nov dogovor o cenah s Carrefourom. Največje govedorejsko združenje (FNB) je dosegel dogovor v sredo 7. septembra. Predsednik FNB Jean-Pierre Fleury je dejal, da se Carrefour zavezuje, da bo v mehanizem določanja cene vključil tudi variabilnost proizvodnih stroškov. Cene se bodo v skladu z dogovorom preverjale četrtletno.
Egiptovske oblasti so zavrnile pošiljko romunske pšenice. Gre za 63.000 ton, zaradi preverjanje sledi ergot alkaloidov (rženi rožički)v pšenici.
Evropski poslanec Stefan Eck je predlagal, da se meso kuncev za prodajo na trgu EU označi na način, da se potrošniku omogoči izbiro o tem, kaj kupuje. Predlaga, da EU določi usklajene minimalne standarde dobrega počutja za vse države članice, z navedbo označevanja načina reje.
Evropska komisija bo do 11. januarja 2017 proučila morebitno združitev Dow AgroSciences, Dow Chemical in DuPont.
V Bratislavi bo 12. in 13. septembra potekal sestanek kmetijskih ministrov, kjer bodo razpravljali o položaju kmetov v dobavni verigi. Tema srečanja je krepitev položaja kmeta v verigi preskrbe s hrano. Razpravljali bodo o maržah in nepoštenih trgovinskih praksah. Evropski poslanci se bodo medtem zbrali v Strasbourgu na plenarnem zasedanju Evropskega parlamenta. V torek in sredo (13.-14. septembra), pa se bodo nacionalni predstavniki in uradniki Komisije zbrali v Bruslju.
Belgijski poslanec Guy Verhofstadt, ki podpira tesnejše politične integracije v EU, je bil s strani EP imenovan za nadaljnja pogajanja pri Brexit-u, v odnosu Velika Britanija-EU. Poslanec torej prevzema osrednjo vlogo v pogovorih o britanskih izstopnih pogojih.
ZDA ne popuščajo v perutninskem sporu, ki ga imajo z Indijo, kljub namigovanju članov Svetovne trgovinske organizacije (WTO), da pristop Washingtona povzroča negotovost pri ostalih sporazumih.
Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo (FAO) sporoča, da so se cene hrane v zadnjem mesecu dvignile. Najvišji porast cen, po julijskem padcu je zabeležen pri siru in palminem olju.
Argentina še naprej ostaja globalna gonilna sila za pridelavo žit. Napoveduje se, da naj bi se celotna proizvodnja in izvoz do leta 2025 povečala za 40 % , oziroma 50 %.
Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo (FAO) je občutno povečala napoved globalne proizvodnje žit za leto 2016. Gre za za 22 milijonov ton več kot so predstavili meseca julija.