Gospodarska Zbornica Slovenije | Arhiv: Iskanje sinergij
GZS

Arhiv: Iskanje sinergij

Friuli Innovazione in Gospodarska zbornica Slovenije sta 30. maja predstavnikom drugih transnacionalnih projektov prednostne osi 1 - Inovacije v Štanjelu predstavili projekt CAB kot del programa Interreg Italija-Slovenija. Namen je bil ugotoviti možne sinergije na področju razširjanja rezultatov. Tesno sodelovanje, ki je že v teku, se predvideva s projektom Nuvolak.
Ob koncu plenarnega dela je Friuli Innovazione kot vodja projekta CAB programskim organom in javnostim predstavil Inovacijsko tematsko tabelo, ki je prikazala "bottom-up " pristop za izboljšanje delovanja in učinkovitosti projektov v naslednjem programskem obdobju.
Predstavniki projekta CAB so se 29. maja udeležili Mednarodnega design thinking dneva, ki je potekal na Gospodarski zbornici Slovenije v okviru projekta DesAlps (Interreg Alpine Space). Na dogodku so se pobližje spoznali s novimi pristopi inoviranja, ki podjetjem omogočajo preoblikovati izdelke in storitve glede na potrebe kupcev.