GZS

Arhiv: Vabilo k registraciji na mednarodno konferenco sLOVEnian DIGITALization Competences

Vabljeni na mednarodno konferenco sLOVEnian DIGITALization Competences, Razvoj kompetenc za digitalizacijo slovenskih podjetij, ki bo 22. in 23. oktobra 2018.

Arhiv: Čestitamo Boštjanu Gorjupu, predsedniku GZS, za prejem priznanja Manager leta 2018!

Priznanje Manager leta, ki ga podeljuje Združenje Manager, je na Managerskem kongresu v Portorožu prejel predsednik GZS Boštjan Gorjup, direktor podjetja BSH Hišni aparati.

Arhiv: Rezultati so znani in 1. CAB program se bo kmalu pričel

Med desetinami prijav smo izbrali 15 startupov, ki bodo sodelovali v projektu CAB - Crossborder Acceleration Bridge! Projekt CAB je 6-mesečni pospeševalni program, ki podpira startupe, ki si želijo rasti na mednarodnih trgih … Več o tem, pa tudi o 7. podjetniškem pogovoru ter o raziskavi o startupih s področja umetne inteligence v 4. dvojezičnem biltenu.

Arhiv: I RISULTATI SONO NOTI E IL 1º PROGRAMMA CAB È ALLE PORTE

È arrivato il giorno fatidico e tra decine di partecipanti abbiamo scelto le 15 startup che parteciperanno alla prima sperimentazione del programma CAB - Crossborder Acceleration Bridge! CAB è un programma di accelerazione d’impresa transfrontaliero della durata di 6 mesi che supporta startup che vogliono crescere sui mercati internazionali, soprattutto quelle che vogliono affermarsi nelle zone transfrontaliere tra Italia e Slovenia. Il programma è un eccellente esempio di cooperazione tra partner italiani e sloveni che contribuiranno al progetto con la propria conoscenza, le esperienze professionali e i propri contatti.

Arhiv: REZULTATI SO ZNANI IN 1. CAB PROGRAM SE BO KMALU PRIČEL

Nastopil je Dan D in med desetinami prijav smo izbrali 15 startupov, ki bodo sodelovali v projektu CAB - Crossborder Acceleration Bridge!

Arhiv: STARTUP E AI: ITALIA PENULTIMA IN CLASSIFICA

Secondo una ricerca condotta da Roland Berger e Asgard tra i top country, l’Italia risulta essere in diciannovesima posizione per quanto riguarda le startup dell’intelligenza artificiale. Lo studio “Artificial Intelligence-A strategy for European startups” rivela infatti che alle spalle dell’Italia nella classifica si posiziona soltanto la Russia. In Italia le startup dell’AI sono 22, decisamente poche nei confronti delle 1393 degli USA, le 383 della Cina e le 362 di Israele.

Arhiv: STARTUP IN UMETNA INTELIGENCA (AI): ITALIJA NA PREDZADNJEM MESTU NA LESTVICI

Glede na raziskavo, ki sta jo podjetji Roland Berger in Asgard opravili med vodilnimi državami, Italija zaseda devetnajsto mesto po številu startupov, ki se ukvarjajo z umetno inteligenco (AI). Raziskava "Artificial Intelligence-A strategy for European startups" namreč ugotavlja, da se je za Italijo uvrstila le Rusija. V Italiji deluje le 22 AI startupov, kar je izjemno malo v primerjavi z ZDA, ki ima 1393 tovrstnih startupov, s Kitajsko, ki jih ima 383, ter z Izraelom, kjer jih je 362.

Arhiv: Business Matchmaking na VISION Stuttgart 2018

Od 6 do 8 novembra bo VISION Stuttgart 2018, vodilni sejem o strojnem vidu. Na dogodku Business Beyond Borders (BBB) v sodelovanju z regionalno zbornico Stuttgart in ob podpori Evropske komisije organizira B2B dogodek.

Arhiv: Se birokraciji v gradbeništvu obetajo boljši časi ?

Napovedujejo se spremembe na področju Gradbenega zakona, ki naj bi po zagotovilu Ministrstva za okolje in prostor prinesel boljše pogoje za investitorje.

Arhiv: Javni poziv za sofinanciranje sistematičnega razvoja poslovne odličnosti podjetij v letih 2018 in 2019