Informacije in pomoč

Arhiv: Skoraj ni vec možnosti, da bi tovarno zapustila dva enaka avtomobila

Inovacije v avtomobilski industriji gredo predvsem v smeri popolne povezanosti vozil - tako med njimi samimi kot z internetom. Izzivi so tudi avtonomna vožnja in elektricni oziroma vodikov pogon, pravi Robert Lešnik, vodja zunanjega oblikovanja pri Mercedes- Benzu; Slovenec, ki dela v eni od vodilnih svetovnih avtomobilskih korporacij in odlicno pozna trende industrijskega oblikovanja.

Arhiv: Novice o aktualnih razpisih, 6. september 2016

Kje so na voljo sredstva za investicije, zunanje svetovanje ter raziskovalne projekte?

Preverite, kdaj bi večji poudarek okolju koristil poslovanju

Prenovljen standard ISO 14001:2015. Najučinkovitejše orodje za obvladovanje okoljskih vplivov organizacij.

Arhiv: E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 30/2016

Izšel je E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 30/2016.

Arhiv: Potrdilo o poreklu blaga (angl. Certificate of Origin)

Gospodarska zbornica Slovenije izdaja Potrdila o poreklu blaga (angl. Certificate of Origin). Obrazce lahko kupite na GZS v Ljubljani in na enajstih regionalnih zbornicah, kjer vam jih tudi potrdimo.

Bliža se cas rasti cen in plac v EU

Slovenska rast pod dvema odstotkoma v letošnjem letu. Dvig bonitetne ocene brez vpliva na stroške zadolževanja.

Pet nepisanih »zakonov« na tujih trgih

Pri poslovanju z vašimi poslovnimi partnerji v tujini se pozanimajte o medkulturnih razlikah in navadah poslovanja.

Arhiv: E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 28/2016

E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 27/2016

Z osebnimi podatki ravnajte previdno

Najpogostejše kršitve s podrocja varstva osebnih podatkov so povezane z elektronsko pošto zaposlenih, telefonskimi klici in neutemeljenim sledenjem zaposlenim.

Recepti velikih inovacijskih mojstrov

Kakšne so izkušnje in kakšni recepti najpogostejših nagrajencev za inovacije?