Informacije in pomoč

E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 11/2017
    20. 3 .2017

Histerija?

Del slovenske javnosti še vedno opazuje in ocenjuje gospodarske rezultate skozi prizmo ponesrečenih privatizacijskih projektov, tajkunstva in bančnega debakla.

50 % vrnjene premije za člane ZRS
    NAŠ DOSEŽEK >
    1. Strateška konferenca za trajnostno gradbeništvo
    KLJUČNI DOGODKI >
    Regionalni razpisi za inovacije
    AKTUALNE NOVICE >
    Prava resnica o plačah: kdo zavaja?
    STALIŠČA KOMENTARJI >

KLJUČNI DOGODKI >

1. Strateška konferenca za trajnostno gradbeništvo

Na konferenci bo razprava, kako in do kdaj bomo lahko v Sloveniji uresničili zahteve, ki bodo trg gradbeništva naredile bolj prijazen za poslovanje gradbenih podjetij in odpiranje delovnih mest.

Poljsko slovenski investicijski forum

Ob 25. obletnici poljsko-slovenskega gospodarskega sodelovanja bosta GZS obiskala predsednika Republike Slovenije in Republike Poljske. V ta namen smo pripravili poslovno konferenco.

4. konferenca MSP: Upravljanje mestnih središč

Konferenca je priložnost za spoznavanje dobrih praks iz tujine in Slovenije, ki v partnerstvu s podjetniki prispevajo k vzpostavitvi aktivnih, pametnih in povezanih mest ter spodbujajo podjetništvo v centrih mest.

MAREC

Kako ustvariti dobro znamko ali preoblikovati staro?

Poslovna delegacija iz Ruske federacije - Orlovska regija

Rusko delegacijo na čelu z gubernatorjem Orlovske oblasti Vadimom Potomskyim bodo spremljali predstavniki 14 ruskih podjetij s področja elektro-industrije, inženiringa, agroživilstva, usnjarstva in gumarstva, gradbeništva in cateringa.

AKTUALNE NOVICE >

Regionalni razpisi za inovacije - prijave le še nekaj dni

Vašo inovacijo lahko na regionalne razpise prijavite le še nekaj dni. Vabimo gospodarske družbe, podjetja, samostojne podjetnike, samostojne inovatorje in druge organizacijske oblike, da se odzovejo na razpise za priznanja za inovacije.

simona.rataj@gzs.si

Vseevropska kampanja »Pošlji mi pismo« in pravica potrošnikov do izbire

Kampanja »Pošlji mi pismo« se zavzema za pravico potrošnikov do izbire in opozarja na to, da je digitalizacija lahko tudi diskriminatorna.

STALIŠČA IN KOMENTARJI >

Prava resnica o plačah: kdo zavaja?

Objavljamo prikaz nasprotnih dejstev, ki ga časopis Dnevnik ni hotel objaviti.

kabinet@gzs.si

NAŠ DOSEŽEK >

50 % vrnjene premije za člane ZRS

Člani ZRS so spet dosegli letni prihranek pri zavarovanju poklicne odgovornosti (v povprečju okoli 50 % vrnjene letne premije). Zbornica računovodskih servisov pri GZS je uspela skupaj z dvema slovenskima zavarovalnicama pripraviti zavarovalni program poklicne odgovornosti, ki je boljši kot obstoječi zavarovalni produkti na slovenskem zavarovalnem trgu. Zavarovalni program ima dve prednosti za člane Zbornice računovodskih servisov: • premijsko: primerno izhodiščno zavarovalno premijo ter individualni bonus in udeležbo na poslovno tehničnem rezultatu (skupni bonus). • kakovostno: nudi boljše zavarovalno kritje kot jih nudijo zavarovalni produkti na slovenskem trgu.

info@gzs.si

VEČ DOGODKOV >

Ljubljana, GZS: Kampanja "POŠLJI MI PISMO" in pravica potrošnikov do izbire

Maribor, ŠGZ: AVSTRIJA - odskočna deska za internacionalizacijo vašega podjetja

Dravograd, OZ za Koroško: Novosti s področja porekla blaga

Celje, RGZC: AVSTRIJA – odskočna deska za internacionalizacijo vašega podjetja

MAREC

Ljubljana, GZS: Kako prodati delujoče podjetje?

Maribor, ŠGZ: Seminar Pravne podlage kadrovskega menedžmenta

MAREC

Krško, OZ Posavje: Povečajte svojo prodajo s kakovostnim pogovorom vsako leto!

MAREC

3. ŠGF v letu 2017: Kaj pomeni predlagana zdravstvena reforma za gospodarstvo?

Celje, RGZC: LIFE delavnica za podjetja

MAREC

Velenje, SŠGZ: Brezplačna delavnica Povečajte svojo prodajo s kakovostnim pogovorom vsako leto!

Gospodarska delegacija iz kantona Thurgau, Švica

Ljubljana, GZS: Ne dovolite, da vas preseneti višina odmerjenega NUSZ

Ljubljana, GZS: Tajska, dežela velikih poslovnih in investicijskih priložnosti

MAREC

Celje, RGZC: Brezplačna delavnica: Povečajte svojo prodajo s kakovostnim pogovorom vsako leto!

Velenje: Razvojna konferenca Digitalizacija – priložnost za SAŠA gospodarstvo

Ljubljana, GZS: Obisk davčnega inšpektorja

Dravograd, OZ za Koroško: Seminar Inovativnost in intelektualna lastnina

APRIL

Dravograd, OZ za Koroško: Strokovni seminar Kaj je dobro vedeti o »davčnem nadzoru« s spremembami, ki veljajo od 1.1.2017 dalje

APRIL

Maribor, ŠGZ: Poslovno-izobraževalne igre za razvoj kompetenc - s praktično demonstracijo dveh iger

APRIL

Celje: 3. Slovensko - kosovska poslovna konferenca z bilateralnimi srečanji (B2B)

Kranj, OZ za Gorenjsko: Pravne podlage kadrovskega managementa

APRIL

Vitko, agilno in osredotočeno - formula uspeha

APRIL

Ljubljana, GZS: Uporaba odpadkov kot sekundarnih surovin, 2-dnevna mednarodna konferenca

APRIL

Maribor, ŠGZ: Delavnica 12 dejavnikov inoviranja: Od rigidne - do inovativne organizacije

APRIL

Ljubljana, GZS: Kako kupiti delujoče podjetje?

APRIL

Celje: Ugodni viri SID banke za rast in razvoj malih in srednje velikih podjetij

Ljubljana, GZS: Varstvo osebnih podatkov po Splošni uredbi o varstvu podatkov

Kako do več kvalitetnih kontaktov

Vaša pobuda

Izdaja:

Gospodarska zbornica Slovenije, Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana

T: 01 58 98 000, F: 01 58 98 100, info@gzs.si

© GZS 2017. Vse pravice pridržane.

GZS je članica konzorcija European Entreprise Network Slovenija.