Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.
Rad prebiram kolumne. Na podlagi zapisanega namreč dobim boljši občutek o avtorju in ga začutim, kako razmišlja.
Inovacijska zavest v Sloveniji se počasi dviguje, vendar pa je problematično, da se miselnost prične intenzivno širiti šele v času visokega šolanja.
Programi NIU – neformalno izobraževanje in usposabljanje ponujajo nova znanja za opravljanje poklicnih del in nalog, po katerih povprašujejo delodajalci.
Novela Zakona o kmetijstvu, ki je začela veljati januarja, vzpostavlja pravičnejše odnose v verigi oskrbe s hrano.
Kovinska industrija
»Zadnjih nekaj let se nam vpis nenehno povečuje,« so besede direktorja škofjeloškega šolskega centra Martina Pivka, ki vzbujajo optimizem glede 'podmladka' v kovinarski industriji. Trenutno se v strojniških programih šola 771 dijakov, ki bodo s pravkar odprtim laboratorijem bližje novim tehnologijam v kovinarski panogi.
Letošnje leto prinaša ohladitev v v zadnjih letih hitro rastoči kovinarski industriji. Podjetja skrbi predvsem ohlajanje na nemškem trgu, ki je v največji meri odraz globalnih političnih negotovosti.
»Čisto nobenega razloga ni, da ženske ne bi mogle biti uspešne v tehniških poklicih. Ker potrebujemo dober kader, je za te poklice smiselno navdušiti tudi deklice,« pravi Bogomir Strašek, direktor družbe KLS Ljubno.
Na ohlajanje gospodarske dinamike v območju evra vplivajo predvsem negotovosti glede brexita, trgovinskih vojn in slabšanje razmer v globalni avtomobilski verigi.
Sprememba Zakona o minimalni plači je bila osrednja tema razprav v parlamentu in v gospodarstvu v mesecu decembru 2018. Kaj se spreminja?