Po začasnih podatkih Evropske komisije je povprečna cena mleka v EU novembra znašala 30,51 eur/100 kg, kar je 2,3 % več kot pretekli mesec. V Sloveniji se je cena povišala za 3,5 % in je novembra znašala 27,01 eur/100 kg.
Belgijski specialist za krmne dodatke Nutriad pravi, da se španski pridelek koruze, ki je močno kontaminiran z mikotoksini, ne bi smel avtomatično vključiti kot varna sestavina v končne krmne obroke za živali.
Na osnovi ameriških podatkov za zadnjih nekaj tednov, se pozitivni trend iz prašičereje v Kanadi prenaša tudi v industrijsko predelavo, kar sproža optimizem za naslednje leto.
Cene mleka v prahu so nekoliko nizke na evropskih borzah, ker bazirajo na globalnih podatkih o donosih.
Po poraznem letu 2015 glede cen prašičjega mesa, so cene do konca tega leta, v tem sektorju, nekoliko bolj optimistične in na bolj trdnih temeljih. Kljub vsemu pa je zaznati rahel padec cen v severno evropskih državah.
Evropska investicijska banka (EIB) bo odobrila posojilo v višini 50 milijonov evrov za izgradnjo novega mlečnega obrata Mlekpol na Poljskem. Obrat bo namenjen za proizvodnjo mleka v prahu in drugih mlečnih izdelkov za vzhodne države.
2016 je bilo burno leto v evropski in svetovni politiki. Bilo je tudi težko leto za evropske kmete zaradi nizkih proizvodnih cen. Zaradi tega je Evropska komisija kmetom nudila pomoč v višini pol milijarde evrov.