Evropska komisija je objavila niz predlogov za posodobljen trgovinski sporazumu z Mehiko. Sporazum posega v sanitarna in fitosanitarna področja, področje dobrega počutja živali in geografskih označb. Besedilo pokriva šest ključnih tem, ki jih EU vidi kot ključno za zmanjšanje zakonodajnih ovir in izboljšanje trgovinskih odnosov.
Evropska agencija za varnost hrane (EFSA) je izdala pozitivno varnostno razsodbo za odobritev uvoza dveh gensko spremenjenih pridelkov, podjetja AgroSciences Dow.
Nekatere države članice menijo, da je potrebno pogajanja o novi ekološki zakonodaji ustaviti, medtem pa so mnogi pripravljeni nadaljevati pogovore o novem zakonodajnem predlogu.
Države članice so pozvale Evropsko komisijo, naj predlaga zakonodajni okvir ali druge nezakonodajne ukrepe za odpravo nepoštenih trgovinskih praks v evropskih verigah preskrbe s hrano za izboljšanje položaja kmetov. Najprej je potrebno opraviti oceno učinka, hkrati pa za vsak ukrep na ravni EU spoštovati načelo "subsidiarnosti" in zaščititi dobro delujoče nacionalne sisteme, kot tudi obstoječo zakonodajo.
Kitajska naj bi zaradi povečanja porabe alternativne krme v sezoni 2016/17 potrebovala manj koruze, kot je bilo prvotno ocenjeno. Tako naj bi se ocena porabe iz prvotnih 199 mio ton znižala na 197 mio ton.
Za cene gnojil se pričakuje tipična zimska sezona, vendar bodo širitev poljščin v ZDA, površine koruze in kitajski izvoz vplivali na cene v prihodnjih mesecih.
Francija je končno rešila spor z Brusljem glede uporabe EU pravil za omejitev onesnaževanja z nitrati iz kmetijskih virov. Kot številne druge države članice tudi Francija ni v celoti dosegla zahtev nitratne direktive.
Posojilo Evropske investicijske banke bo namenjeno izvajanju projektov za majhna in srednje velika vrtnarska in vinarska podjetja v Gruziji.
Ukrajinski dobavitelj perutnine MHP v prihodnjih dveh tednih pričakuje ukinitev začasne prepovedi prodaje v EU. V MHP poudarjajo, da do sedaj niso imeli nobenih problemov s ptičjo gripo.
Glavno evropsko združenje kmetov in zadrug Copa-cogeca se zaveda pomena naravne zakonodaje EU, vendar trdi, da obstoječa pravila niso tako trajnostna, ker se kmetje in lastniki gozdov soočajo z visokimi stroški in potrebno birokracijo zaradi naraščanja števila zahtev.