Nižje cene kmetijskih proizvodov in manj ugoden britanski funt na tečaju evra, so povzročile v Veliki Britaniji nižje skupne dohodke od kmetijstva , v primerjavi z letom 2015, kar za 24 %.
Na EU seznam zaščitenih izdelkov (Protected Geographical Indications ) sta bila uvrščena dva izdelka: šparglji iz doline »Evesham« v zahodni Angliji in vrsta sira iz italjanske regije Puglia.
Iz Bruseljskih dogodkov se sliši komentar, da bi EU politiki, morali storiti več za spodbujanje proizvodnje stročnic in drugih proteinskih kmetijskih pridelkov.
Francoski kmetje so praktično končali z letošnjo žetvijo koruze in zasejali mehko pšenico za naslednje leto.
Na letošnji mednarodni konferenci ISO (International Sugar Organisation) v Londonu, je bilo povedano, da se bo trg sladkorja po dveh zaporednih letih primanjkljaja, ponovno vrnil na bolj stabilno raven v prihodnjem letu.
Francoska proizvodnja sladkorja naj bi se povečala za 20% oziroma za približno 1 milijon ton v tržnem letu 2017/18, ki se začne s 1. oktobrom 2017, zaradi sprememb v kvotah sladkorja v EU.
Proizvodnja mehke pšenice v EU je za tržno leto 2016/17 trenutno ocenjena na 133,8 milijonov ton, kar je manj od napovedanih 134.6 molijonov ton iz preteklega meseca in manj od 151,3 milijonov ton iz pretekle sezone.
Pet mesecev po tem, ko je Evropska komisija predlagala merila za ugotavljanje endokrinih motilcev (EDS), je pomembno število držav članic EU, še vedno brez uradnega stališča do teh predlogov.
Po podatkig evropske komisije, so bile EU cene sladkorja iz kvot, v mesecu septembru v povprečju 450 € na tono, kar je za 8 € kot prejšnji mesec in najvišje po oktobru 2014.
Glavni dogodek tega tedna je Konferenca o kmetijstvu 2016 v Bruslju, kjer bo predstavljeno trenutno stanje v kmetijstvu in smernice za naprej, v glavnem na področjih razpoložljivosti virov in podnebnih sprememb.