Zaradi pojava ptičje gripe na perutninski farmi na Danskem ta država lahko izgubi dostop do ključnih izvoznih trgov.
Svetovni voditelji so se dogovorili za čimprejšnje izvajanje pariškega podnebnega sporazuma. Na konferenci pretekli teden je skoraj 200 držav podprlo sporazum, za katerega bo v državah v razvoju letno namenjenih vsaj 94 milijard €.
Po besedah komisarja za zdravje in varnost hrane glede na obstoječo Uredbo 1169/2011 Evropska komisija nima druge možnosti, kot da državam članicam dovoli uvedbo nacionalnih predpisov o obveznem označevanju porekla.
Na voljo je najnovejše poročilo Evropske komisije o intervencijskem odkupu posnetega mleka v prahu, masla in sira ter stanju intervencijskih zalog.
Na voljo je najnovejše poročilo Evropske komisije o cenah mlečnih izdelkov v EU. V preteklem tednu je bila cena vseh izdelkov, razen ementalerja, višja kot v enakem obdobju lani.
Na voljo je poročilo Evropske komisije o proizvodnji glavnih mlečnih izdelkov v EU. V primerjavi s preteklim letom se je od januarja do avgusta najbolj povečala proizvodnja posnetega mleka v prahu (9,9 %) in masla (7,8 %).
Na voljo je poročilo Evropske komisije o gibanju odkupa mleka v EU. Podana je primerjava odkupa po državah za obdobje januar – avgust 2016 v primerjavi z enakim obdobjem preteklega leta. V Sloveniji je odkup v tem obdobju ostal na enaki ravni. Najbolj se je odkup zvišal na v Luksemburgu (13,9 %), na Nizozemskem (10,6 %) in na Irskem (7,6 %). Najbolj se je znižal na Portugalskem in Slovaškem (-4 %) ter na Hrvaškem (-3,6 %).
Po začasnih podatkih Evropske komisije je povprečna cena mleka v EU oktobra znašala 28,28 eur/100 kg, kar je 1,8 % več kot pretekli mesec. V Sloveniji se je cena povišala za 2,5 % in je oktobra znašala 25,39 eur/100 kg.
Na voljo je 31. številka biltena FEFAC. V tokratni številki so izpostavljene naslednje aktualne teme: novosti na področju pesticidne zakonodaje, zaključki sestanka Stalnega odbora za prehranjevalno verigo in zdravje živali, moratorij na sojo, zaključki sestankov FEFAC…
Na voljo je 32. številka biltena FEFAC. V tokratni številki so izpostavljene naslednje aktualne teme: zmanjševanje uporabe antibiotikov pri živalih, MiFID, revizija Kataloga posamičnih krmil, poročila EFSA o pesticidih…