Evropsko sodišče je zavrnilo pritožbo nekdanjega komisarja za zdravje in potrošnike Johna Dallija glede njegovih navedb, da je moral odstopiti zaradi predsednika Evropske komisije Barrosa. Predmet spora oziroma glavni razlog za odstop je bila zakonodaja EU s področja tobaka in z njo povezane aktivnosti lobističnih skupin.
Na Poljskem je v zadnjem obdobju zaznati velik porast sektorja perutninskega mesa, obeta se mu pa tudi nov zagon, v kolikor bo USDA dovolila uvrstitev Poljske na seznam držav, iz katerih je že dovoljen uvoz perutninskega mesa v ZDA.
Evropski odbor za mleko (EMB) se ne strinja in ne podpira sheme EU, ki je prišla v veljavo pretekli teden. Po njihovem mnenju gre za ukrep, ki ustvarja zmedo, namesto da bi ponudil rešitev. Mnenja so, da bo prostovoljna shema vplivala po eni strani na zmanjšanje pridelave mleka v nekaterih državah, v drugih pa na povečanje.
Posebna tarifna kvota (TRQ) bo omogočila Tuniziji izvoz dodatnih 70.000 ton deviškega oljčnega olja v države članice EU. S tem pa se ne bo povečal skupni volumen uvoza v EU, saj bo le-ta zmanjšala uvoz iz držav, iz katerih je do sedaj uvažala.
Glede na poročilo finančnega ministrstva za Veliko Britanijo ne obstaja boljši trgovinski model čezoceanskega trgovanja s kmetijskimi izdelki, kot ga imajo sedaj kot polnopravni član EU. Pojavila bi se dodatna pravila in obremenitve za izvoz proizvodov, kot tudi dodatne tarife za doseganje EU trga.
EU je opredelila ukrepe za preprečevanje bolezni citrusov, kjer se na sadežu pojavljajo črne pike. Na seznam držav, ki se soočajo z omejitvami uvoza, se je uvrstil tudi Urugvaj. Nova merila Komisije, ki vključujejo inšpekcijski nadzor uvoza in izboljšano sledljivost, bodo začela veljati s 1. januarjem 2017.
Države članice so podprle predlog, da se ne podaljša odobritev za herbicide amitrol, izoproturon in triasulfuron. Države članice imajo do 30. septembra letos čas, da umaknejo odobritev proizvodov, pri čemer velja eno leto prehodnega obdobja za porabo zalog.
Nekaj držav članic je izrazilo zaskrbljenost nad možnostjo uveljavitve trgovskega sporazuma med EU in Mercosurjem. Francija je glede sporazuma še najbolj zadržana, saj jo skrbi prihodnost kmetijstva.
Evropska investicijska banka (EIB) podpisala sporazum z Mednarodnim skladom za kmetijski razvoj (IFAD) za okrepitev sodelovanja na področju razvoja kmetijskih dejavnosti in ustvarjanje novih delovnih mest ter blaginje.
Nizozemsko podjetje Royal De Heus, ki proizvaja krmila je odprla novo tovarno v Vietnamu z proizvodnjo zmogljivostjo v višini milijon ton na leto.