Egiptovsko državno podjetje za nakup pšenice, »General Authority for Supply Commodities (GASC)«, je kupilo na zadnjem tenderju (16. marca) že 240.000 ton francoske pšenice in pšenice s področja Črnega morja.
Nove študije dokazujejo, da bi z uporaba krmil na osnovi alg lahko ublažili podnebne spremembe zaradi znižanja atmosferske koncentracije ogljika.
Proizvodnja oljne ogrščice v Evropski Uniji naj bi se že drugič zapored zmanjšale v tržnem letu 2016/17. Ravno tako se zmanjšuje tudi uvoz oljne ogrščice. Ker pa se vzporedno zmanjšuje tudi povpraševanje po tej surovini v EU, se bistveno povečanje cen v tem trenutku ne zdi mogoče.
Evropska Unija si prizadeva še naprej s pripravo načrtov o poostrenem nadzoru pri uvozu konjskega mesa, predvsem zaradi kritičnih poročil Urada za prehrano in veterinarstvo, »Food and Veterinary Office (FVO).
Združeno kraljestvo uvaja davek na sladkor za proizvajalce brezalkoholnih pijač. George Osborne je v svojem govoru vezanem na proračun napovedal, da bo davek stopil v veljavo čez dve leti.
Sedex – neprofitna organizacija za izboljšanje globalnih dobavnih verig in Trajnostna kmetijska iniciativna platforma (SAI), ki je bila ustvarjena s strani predelovalne živilske industrije in podpira trajnostni razvoj kmetijstva, sta včeraj podpisali Memorandum o tesnejšem sodelovanju pri izmenjavi podatkov med svojimi člani, o dobavnih verigah.
Odhod Združenega kraljestva iz Evropske Unije predstavlja veliko tveganje za njihovo kmetijstvo. Čeprav še zdaleč ni jasno, do katere mere računajo, bo Združeno kraljestvo z odhodom iz EU profitiralo, zaradi lastne nacionalne kmetijske politike. Ve pa se, da se bodo sigurno zmanjšala sredstva za financiranje ohranjanja podeželja.
Evropski glavni pogajalec za transatlansko trgovanje Hiddo Houben, v prihodnjih mesecih predlaga objavo ocene vpliva transatlantskega sporazuma (TTIP) na trajnostno politiko Evropske Unije (A Sustainability Impact Assessment).
Ruski izvozniki pšenice pritiskajo na kmete, da znižajo cene na domačem trgu kot odgovor na 2 %-rast rublja v primerjavi z ameriškim dolarjem, v nasprotnem primeru Rusija ostaja v slabšem in nekonkurenčnem položaju na globalnem trgu.
Romunski sir Telemea de Ibăneşti je pristal na seznamu shem kakovosti EU kot prvi romunski izdelek z zaščiteno označbo porekla (ZOP). Gre za sir iz kravjega mleka avtohtone pasme, proizveden po lokalni metodi, ki se prenaša iz generacije v generacijo. Sicer pa ima Romunija na seznam zaščitenih izdelkov še tri druge.