Septembra smo že desetič zapored beležili rast porabe električne energije v industriji glede na enako lansko obdobje, ki pa je bila z 1,1% skromnejša kot avgusta, ko smo beležili 12,2% rast. Pri neposrednih odjemalcih smo beležili padec 1,8%, avgusta je padec zanašal 0,7%. Celotna poraba električne energije v Sloveniji je septembra narasla za 0,6% (avgusta za 5,8%) glede na enako lansko obdobje.
Vabimo vas k ogledu video pregleda najzanimivejših aktivnosti Gospodarske zbornice Slovenije v mesecu septembru.
Vsi tisti, ki se ne boste uspeli udeležiti slovesne podelitve priznanj za najboljše inovacije na nacionalni ravni, boste lahko podelitev spremljali v živo od 16.30 ure dalje prek spletne strani www.gzs.si.
Upravni odbor GZS je na svoji seji 14. septembra podprl vladni projekt izgradnje drugega tira, obenem pa od zdajšnje in naslednjih vlad pričakuje transparentno, kakovostno in racionalno izvedbo.
Julija smo sedmič zapored beležili rast porabe električne energije v industriji glede na enako lansko obdobje, ki pa je bila skromnejša kot prejšnje mesece in je znašala 1,7% (junija je znašala 11,9%). Pri neposrednih odjemalcih smo tokrat beležili padec 1,5% (junija smo beležili rast 2,5%). Celotna poraba električne energije v Sloveniji je julija narasla za 3,3% (junija za 6,1%) glede na enako lansko obdobje.
Glasovanje bo potekalo od 12. septembra 2017 dalje.
Med 12. in 17. septembrom bo razstavni prostor GZS vsak dan posvečen drugi tematiki. Na razpolago boste imeli vse od individualnega svetovanja in informacij, kako prodreti na tuje trge, refleksoterapije, pa do predstavitve Višje strokovne šole CPU, dejavnosti strokovnjakov poslovno storitvenih dejavnosti ter gospodarskih subjektov s področja poslovanja z nepremičninami. Tudi plesalo in bralo se bo.
Gospodarska zbornica Slovenije kot partner mreže Enterprise Europe Network soorganizira že peto mreženje grozdov. Dvodnevni dogodek ponuja interaktivni program z osrednjim povezovalnim delom med grozdi.