Koroška gospodarska zbornica

Seminar: Davčni obračun in letno poročilo za leto 2022

Davni obraun 2022 Koroška gospodarska zbornica

Spoštovani,

Zbornica računovodskih servisov v sodelovanju s Koroško gospodarsko zbornico

za svoje člane organizira

seminar Davčni obračun in letno poročilo za leto 2022.

Kdaj: četrtek, 12. 1. 2023

Kraj: Koroška gospodarska zbornica Dravograd

Trajanje: 10.00 - 14.30 (5 šolskih ur)

Namen seminarja:

Seminar je namenjen računovodjem, ki pripravljajo letna poročila in davčne obračune za pravne osebe in fizične osebe, ki opravljajo dejavnost.

Seminar je namenjen podrobnejšemu pregledu pravil za pripravo davčnega obračuna davka od dohodkov pravnih oseb. Poseben poudarek bomo namenili novostim za leto 2022, dotaknili pa se bomo tudi novosti, ki bodo veljale v prihodnjem letu. Udeleženci seminarja bodo lahko aktivno sodelovali, na primerih iz prakse pa bodo predstavljeni tudi problemi in dileme, ki se pogosto pojavljajo pri opredeljevanju posameznih vrst odhodkov in njihovi davčni obravnavi. Udeležence bomo opozorili tudi na mnenja FURS oziroma najnovejšo sodno prakso.

Izpostavili bomo tudi najpomembnejše razlike med davčnim obračunom za pravne osebe in davčnim obračunom za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost.

Program:

9:45 - 10.00 -   Zbiranje in prijava ueležencev

10.00 - 11.30 - Obračun davka od dohodkov pravnih oseb 2022 – s poudarki na spremembah in primeri

11.30 - 12.00 odmor

12.00 - 13.30 - Obračun akontacije dohodnine od dohodkov iz dejavnosti - davčni obračun za s.p. in druge zasebnike in  "Normirani s.p.«

13.30 - 13.45 - odmor

13.45 - 14.30 - Pogled naprej – kaj nas čaka v letu 2023

Vsebina:

1.  Obračun davka od dohodkov pravnih oseb 2022 – s poudarki na spremembah in primeri

• Prihodki, izvzem prihodkov iz obdavčitve in povečanje davčnih prihodkov

• Odhodki: priznani, delno priznani in nepriznani

• Rezervacije, odpis terjatev in druga prevrednotenja

• Poslovanje med povezanimi osebami (transferne cene za blago in storitve ter obresti)

• Davčne olajšave, pokrivanje davčne izgube, prenos davčnih olajšav

• Odbitek tujega davka

2. Obračun akontacije dohodnine od dohodkov iz dejavnosti - davčni obračun za s.p. in druge zasebnike

• Pregled posebnosti pri določanju davčne osnove za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost v primerjavi z davčnim obračunom za pravne osebe

3. "Normirani s.p.«

• Davčni obračun (posebnosti) in obvezne evidence

4. Pogled naprej – kaj nas čaka v letu 2023

Strokovna izvajalka

Ksenija Prosen, je direktorica računovodske družbe Rocon d.o.o., ki ima bogate in dolgoletne izkušnje na področju računovodstva in davkov. Zadnja leta je predavala različne strokovne teme za Nacionalni forum za eRačun, Zbornico računovodskih servisov in Obrtno-podjetniško zbornico Slovenije. Aktivno sodeluje tudi v Nacionalnem forumu za eRačun in Upravnem odboru ZRS.

Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja ZRS se za udeležbo na seminarju udeležencu priznata 2 točki.

Kotizacija:

·         člani GZS: 108,00 € + DDV (zgodnja prijava 88,29 € + DDV)

·         ostali: 166,60 € + DDV (zgodnja prijava 138,70 € + DDV)

Do vključno 29. 12. 2022 se prizna 20 % popust za zgodnje prijave.

Prijave in odjave:

Prijave sprejemamo do ponedeljka, 9. 1. 2023 do 8. ure oz. do zapolnitve mest na koroska.gz@gzs.si.

Rok za odjavo v pisni obliki:

- Pri odjavi v pisni obliki do vključno 5. 1. 2023 vam kotizacijo vrnemo v celoti oz. je ne zaračunamo.

- Pri odjavi v pisni obliki od 6. 1. do vključno 10. 1. 2023 vam zaračunamo administrativne stroške v višini 25 %. Gradiva v tem primeru ne pošljemo.

- Pri odjavah 1 dan pred seminarjem ali na dan izvedbe seminarja oz. ob neudeležbi brez predhodnega pisnega obvestila kotizacije ne vračamo oz. jo zaračunamo v celoti. Gradivo vam bomo v tem primeru poslali po pošti.

S spoštovanjem,