Koroška gospodarska zbornica

Arhiv: Obveznosti gospodarskih družb po Zakonu o prevozih v cestnem prometu (ZPCP), Dravograd, 9.11.2016

"OBVEZNOSTI GOSPODARSKIH DRUŽB PO ZAKONU O PREVOZIH V CESTNEM PROMETU"

Novi Zakon o prevozih v cestnem prometu je zelo veliko odgovornost pripisal vsem, ki sodelujejo pri odpremi oziroma sprejemu blaga v mednarodnem cestnem prevozu – tako podjetjem, ki prejemajo in odpremljajo blago kot tudi prevoznikom.
In kar je najbolj pomembno – za nespoštovanje teh določil so predpisane izjemno visoke kazni.

Da bi se izognili visokim kaznim, vas vabimo, da se nam na seminarju pridružite.

Namen seminarja je pojasniti vse možne vidike odgovornosti družb glede na ZPCP, poudarek pa bo na kontroli in ravnanju s prevozniškimi dovolilnicami:

• kakšne vrste dovolilnic poznamo;
  • za katere prevoznike in iz katerih držav ter za katere prevozne operacije so dovolilnice potrebne in na drugi strani, za katere dovolilnice niso potrebne.

Predstavljena bodo tudi obvezna ravnanja gospodarskih družb s temi prevozniškimi dovolilnicami in sicer:

• kontrola pravilnega izpolnjevanja dovolilnic,
  • potrjevanje dovolilnic in
  • arhiviranje dokumentacije v zvezi z opravljenim prevozom.
      KRAJ IN DATUM:
Sreda, 9. november 2016 od 10.00 do 12.00 ure v prostorih GZS Območne zbornice Koroška, Koroška 47 v Dravogradu.
IZVEDBA DELAVNICE:

• Bojan Vindiš, pomočnik vodje Mobilnega oddelka,  FURS, Finančni urad Maribor,
  • mag. Stanislav Podgoršek, vodja oddelka, FURS, Finančni urad Maribor, Sektor za carine
    KOTIZACIJA IN PRIJAVE:
  • člani GZS Območne zbornice Koroška: BREZPLAČNO
  • nečlani: 30,00 € + DDV na osebo.

Kotizacijo  nakažite pred pričetkom seminarja na poslovni račun GZS številka SI56 0292 4001 7841 495, sklic 00 3010 + matična številka podjetja.

Prijave sprejemamo do 7.11.2016 do 12.00 ure na elektronski naslov  oz.koroska@gzs.si, do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.
Pripete datoteke