Koroška gospodarska zbornica

Arhiv: Inovativnost in intelektualna lastnina, Dravograd, 29. marec 2017

V času aktualnega razpisa za inovacije pri GZS smo na Območni zbornici Koroška pripravili seminar, povezan z vsebinami intelektualne lastnine in inovativnosti.
Seminar je namenjen vsem, ki se zavedajo potenciala intelektualne lastnine, njene zaščite ter vrednosti le-te za podjetja in ustvarjalne posameznike.

DATUM IZVEDBE SEMINARJA:
Vabimo vas, da se udeležite seminarja, ki bo v sredo, 29.3.2017 od 11. do 14. ure
 v prostorih GZS Območne zbornice Koroška, Dravograd, Koroška cesta 47.

VSEBINA SEMINARJA:
  • Ideja-osnutek-invencija-inovacija-ocena rezultata (predstavitev pojmov, razlike, pomeni).
  • Zakonodaja iz področja intelektualne lastnine-izpostavitev členov, ki so predvsem ključni za avtorje in delodajalce (ZASP, ZIL).
  • Načini izračunavanja vrednosti IL  skladno z mednarodnim standardom ocenjevanja vrednosti (MSOV 2103).
  • Kapital IL kot vrednost podjetja in oseb (zakaj, kako, kaj)
  • Možne ekonomske in pravne zaščite IL (Patenti, modeli, sodne cenitve, avtorska lastnina) in razlike
  • Know-How kot IL in možnost zaščite.
  • IL kot bonifikacija pri pridobivanju subvencij.
  • Sodne cenitve IL : zakaj in kaj to pomeni na kratek in dolgi rok za podjetje ter fizične osebe (izplačilo vložka vrednosti IL, avtorju, brez plačila davka).
  • SI Patenti kot prvi korak do EU Patenta: zakaj in kaj to pomeni na kratek in dolgi rok za podjetje in fizične osebe.
  • Model skupnosti:  zakaj in kaj to pomeni na kratek in dolgi rok za podjetje in fizične osebe.
  • Vprašanja, Brainstorming… (problemi in optimalna pot do cilja).

Ob zaključku skupnega dela bodo glede na posamezne obravnavane primere izvedene tudi konzultacije z izvajalcem.

IZVAJALEC SEMINARJA:
Matjaž Aberšek, sodni izvedenec za področje intelektualne lastnine, ki je podiplomsko specializacijo v okviru študija strojništva opravil na temo prenosa inovacij v proizvodne procese.
KOTIZACIJA:
  • člani GZS Območne zbornice Koroška: 40,00 € + DDV na udeleženca,
    za plačilo 48,80 €
  • nečlani:  60,00 € + DDV na udeleženca,  plačilo 73,20 €.

Kotizacijo vplačajte pred pričetkom delavnice na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije  številka SI56 0292 4001 7841 495, sklic 00 3010 + matična številka podjetja.

PRIJAVE:
Prijave sprejemamo do 27.3.2017 do 13.00 ure na e-naslov oz.koroska@gzs.si, do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

Vabimo vas, da izkoristite možnost izobraževanja v regiji in se nam pridružite!

Pripete datoteke