Koroška gospodarska zbornica

Arhiv: Napovedane »DAVČNE NOVOSTI« in spremembe pri povračilu stroškov službenih poti!, Dravograd, 7. september 2017

Napovedane »DAVČNE NOVOSTI« in spremembe pri povračilu stroškov službenih poti!

Ministrstvo za finance nas je preko svoje spletne strani seznanilo z vsebino paketa davčnih zakonov, s katerimi predlagajo spremembo petih zakonov - med njimi ZDoh-2, ZDDPO-2, ZDavP-2 in Zakon o davčnem potrjevanju računov.Glede na to, da naj bi spremembe začele veljati s 1.1.2018 in da nekatere kar močno posegajo v dosedanji sistem obdavčitve (normiranci, napoteni delavci), vas vabimo, da se nam pridružite na seminarju, katerega namen je seznanitev in obrazložitev predlaganih sprememb, kar je vsekakor potrebno pri našem delu.

IZ VSEBINE SEMINARJA:

Predlagane spremembe ZDoh-2:

• Spremembe sistema obdavčitve dohodkov iz delovnega razmerja, napotenih na delo izven Slovenije,
  • spremembe pri obdavčitvi normirancev,
  • sprememba načina določanja dodatne splošne olajšave,
  • spremembe pri povračilu stroškov zaposlenim, ki so napoteni na delo v tujino za krajše obdobje - kdaj je službena pot=napotitvi na začasno delo v tujini (Zakon o čezmejnem izvajanju storitev)?

Predlagane spremembe ZDavP-2:

• spremembe zaradi sprememb ZDoh-2- (normiranci po novem obdavčeni na sintetični način),
  • odprava nekaterih predpisanih obrazcev s področja dohodnine,
  • brezgotovinsko plačevanje obveznih dajatev pri UJP.

Predlagane spremembe ZDDPO-2:

• spremembe sistema normiranih odhodkov (pozor - povezane osebe - seštevanje prihodkov),
  • ukrepi za vključitev vseh učinkov prevrednotenj in prerazvrstitev vseh finančnih instrumentov v davčno osnovo.

Predlagane spremembe Zakona o davčnem potrjevanju računov:

• odpravo časovne omejitve glede uporabe vezane knjige računov,
  • podaljšanje roka za naknadno sporočanje podatkov o računih, izdanih z uporabo vezane knjige računov.

In za konec - smernice za uveljavljanje davčne olajšave za vlaganje v raziskave in razvoj!

KRAJ IN ČAS:

Četrtek, 7. september 2017 od 10.00 do 13.00 ure v prostorih GZS Območne zbornice Koroška, Koroška 47 v Dravogradu.

SEMINAR JE NAMENJEN:
vodjem financ, računovodstva, direktorjem in lastnikom družb, vodjem računovodskih servisov, in vsem, ki jih to področje zanima.
SEMINAR BO VODILA:
Jana Galič, dipl.ekon., davčna svetovalka, dolgoletni vodja finančno računovodske službe. Je članica državne izpitne komisije za NPK kvalifikacije knjigovodja oz. računovodja in samostojna izvajalka številnih seminarjev, delavnic in usposabljanj (NPK knjigovodja, NPK računovodja,…) s področja računovodstva in davkov. Je avtorica mnogih člankov z davčno vsebino,  kot avtorica in soavtorica pa je izdala tudi štiri priročnike.
KOTIZACIJA:
  • člani GZS Območne zbornice Koroška: 85,00 € + DDV na udeleženca, plačilo 103,70 €.
  • nečlani:  128,00 € + DDV na udeleženca,  plačilo 156,16 €.

Kotizacija vključuje udeležbo na seminarju, strokovno gradivo, postrežbo in odgovore na vaša vprašanja po mailu še en mesec po izvedenem seminarju.

Kotizacijo vplačajte pred pričetkom seminarja na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije  številka SI56 0292 4001 7841 495, sklic 00 3010 + matična številka podjetja.

PRIJAVE:

Prijave sprejemamo do 5.9.2017 do 12.00 ure na e-naslov oz.koroska@gzs.si, do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

Pripete datoteke