Koroška gospodarska zbornica

Arhiv: EMBALAŽA: kdo so zavezanci in kaj morajo vedeti?, Dravograd, 19.3.2019

sodelovanju s Službo za varstvo okolja GZS vas vabimo na strokovni seminar

»EMBALAŽA: KDO SO ZAVEZANCI IN KAJ MORAJO VEDETI?«

ki bo v torek, 19. marca 2019 od 10.00 do 12.00 ure
v predavalnici GZS Koroške gospodarske zbornice, Koroška 47 v Dravogradu.

S 1.1.2019 vstopajo v veljavo nove obveznosti zavezancev, ki dajejo na trg manj kot 15.000 kg embalaže letno. Poleg vpisa v evidenco oseb, ki dajejo embalažo v promet, so morali ti zavezanci že za leto 2018 voditi evidence o dajanju embalaže v promet.
Do najpozneje 31. marca 2019 morajo o tem tudi poročati v pisni ali elektronski obliki. Nove zahteve in omejitve morajo s 1.1.2019 upoštevati tudi distributerji, ki potrošnikom ponujajo plastične nosilne vrečke na prodajnem mestu blaga ali izdelkov.

KOMU JE SEMINAR NAMENJEN?
Seminar je namenjen embalerjem, pridobiteljem blaga, proizvajalcem in pridobiteljem embalaže, kot tudi distributerjem, ki potrošnikom na mestu prodaje ponujajo plastične nosilne vrečke in se soočajo s temi novimi zahtevami.

PROGRAM:

• Embalaža: kdo so zavezanci in kaj morajo vedeti?
  • Prijava in poročanje
  • Skupne sheme in okoljska dajatev
  • Kakšne ukrepe načrtuje EU v prihodnosti?

IZVAJALKA SEMINARJA:
Antonija Božič Cerar, samostojna svetovalka, GZS Služba za varstvo okolja.
Antonija Božič Cerar je diplomirala iz metalurgije na Montanistiki FNT, Univerze v Ljubljani.  Od 2002 je zaposlena kot samostojna svetovalka v službi za varstvo okolja pri GZS. Pri svojem delu se srečuje s področjem industrijskih emisij, preprečevanjem nesreč z nevarnimi snovmi, odpadki kot tudi s pomenom prostovoljnih pobud kot so sistemi ravnanja z okoljem v skladu z zahtevami standardov ISO 14001 in EMAS ter okoljsko označevanje proizvodov.

KOTIZACIJA:

• člani GZS Koroške gospodarske zbornice: 80,00 € + DDV na udeleženca, plačilo 97,60 €
  • nečlani:  110,00 € + DDV na udeleženca,  plačilo 134,20 €.

Kotizacijo vplačajte pred pričetkom seminarja na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije  številka SI56 0292 4001 7841 495, sklic 3010 + matična številka podjetja.

PRIJAVE:
Prijave sprejemamo do 15.3.2019 do 12.00 ure na  e naslove: oz.koroska@gzs.si, do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

Vabimo vas, da se nam pridružite!

Pripete datoteke