Koroška gospodarska zbornica

Arhiv: Produkti, s katerimi zavarujemo tveganja in hkrati financiramo poslovanje

PRODUKTI, S KATERIMI ZAVARUJEMO TVEGANJA IN HKRATI FINANCIRAMO POSLOVANJE

GZS Koroška gospodarska zbornica v sodelovanju z Novo Ljubljansko banko d.d.  vabi na brezplačen dogodek, webinar:

Produkti, s katerimi zavarujemo tveganja in hkrati financiramo poslovanje

v sredo, 31. marca 2021, ob 10.00 uri preko spletne aplikacije Microsoft Teams.

Namen in cilj dogodka:

Poleg znanih tveganj v proizvodno/prodajnem procesu smo v tem času izpostavljenim tudi novim tveganjem (plačilna disciplina, zamude v dobavi …). Produkti Trade Finance uravnoteženo varujejo vsa poslovna tveganja, enako za kupca, prodajalca in dobavitelje ali podizvajalce. Ob tem s primerno strukturo z njimi olajšamo tudi financiranje dobavnih verig.

Vsebina:

• Akreditiv - značilnosti in prednosti za kupca in prodajalca ter možnosti financiranja z odloženim plačilom
  • Garancija kot bančno jamstvo pri zavarovanju vseh pogodbenih obveznosti.
    -          Razlika med garancijo in drugimi vrstami zavarovanj (npr. kavcijsko zavarovanje.
    -          Prednosti, ki jih v garancijskem poslu nudi NLB - garancijska linija
  • Odkup terjatev preko digitalne platforme - dobavitelju omogoča, da terjatve spremenimo v denar, kupcu pa daljše plačilne roke
    -          Odkup terjatev/faktoring v mednarodnih poslih

Predavatelji:

Tanja Cimperman Lenasi, vodja oddelka Akreditivno in inkasno poslovanje

Polona Žižmundnamestnica direktorice sektorja Trgovinsko bančništvo in vodja oddelka Garancijski posli

Matija Mazalovićvodja oddelka Odkupi terjatev

Vsebine bodo predstavili predavatelji iz NLB d.d., ki imajo dolgoletne izkušnje v bančništvu s poudarkom na produktih trgovinskega bančništva. Redno se izobražujejo v tujini in spremljajo najnovejše trende in bančno prakso. Aktivno so vključeni v svetovalno funkcijo podjetjem in poslovnim skrbnikom glede zavarovanja izvedbenih tveganj in tveganj neplačila ter odkupov terjatev. Vodijo delavnice in so ambasadorji produktov trgovinskega bančništva kot so bančne garancije, akreditivi in odkupi.

Prijave:

Udeležba na dogodku je brezplačna, obvezna pa je prijava preko e-prijavnice spodaj, do ponedeljka, 29. marca 2021. Povezavo boste prejeli dan pred izvedbo.

Dodatna pojasnila:

Bernarda Stopar, bernarda.stopar@nlb.si, 03 424 01 11