Koroška gospodarska zbornica

Arhiv: Projekt Polet: Branje je vez med generacijami

BRANJE JE VEZ MED GENERACIJAMI

2. aprila, na rojstni dan svetovno znanega pravljičarja Hansa Christiana Andersena, praznujemo mednarodni dan knjig za otroke.

Praznovanje je predlagala Jella Lepman, soustanoviteljica Mednarodne zveze za mladinsko književnost (IBBY), na 10. mednarodnem kongresu IBBY, ki je bil leta 1966 v Ljubljani. S praznikom želi IBBY spodbujati ljubezen do branja in mladinskih knjig. Z branjem otroci odkrivajo svet in domišljijo, skupno branje pa poglablja vezi med otroki in odraslimi. Čar glasnega branja in poslušanja je neizmeren ter koristen tako za otroke kot tudi za odrasle, še posebej za starejše, saj, kot kažejo znanstvene ugotovitve, uporaba glasilk odganja celo demenco.

Izkoristite tokratne praznike tudi za branje, v družbi bo branje še bolj prijetno. Če ne gre v živo, lahko tudi po spletu, pomembo je, da berete in širite bralno kulturo med svoje najbližje.

VIR«««

Projekt POLET sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.