Koroška gospodarska zbornica

Arhiv: Seminar: Tehnike in strategije za uspešno spopadanje s stresom in duševnimi stiskami v službi ali doma

Tehnike in strategije za uspeno spopadanje s stresom in duevnimi stiskami v slubi ali doma Koroška gospodarska zbornica

Spoštovani,

Vabimo vas na seminar na temo;

TEHNIKE IN STRATEGIJE ZA USPEŠNO SPOPADANJE S STRESOM IN DUŠEVNNIMI STISKAMI V SLUŽBI  ALI DOMA

ki ga organizira Koroška gospodarska zbornica

Seminar bo potekal na sedežu Koroške gospodarske zbornice, Koroška cesta 47, Dravograd. 19.5.2022, od 11.00 do 13.00 ure.

Z nam bo strokovnjakinja s področja porekla blaga z dolgoletnimi izkušnjami Dr. Lucija Čevnik.

Stresnim situacijam se ne moremo izogniti, lahko pa vplivamo na to, kako se bomo na te okoliščine in dejavnike odzvali. Naš odziv je naša odgovornost. Z okrepljeno samopodobo in samozavestnim nastopom, bomo postali bolj neodvisni in pripravljeni prevzeti odgovornost zase. Razvili bomo boljšo komunikacijo z ljudmi s katerimi dnevno stopamo v interakcijo, saj je „ne povedati“ ali pa „ne povedati na primeren način“ najpogostejši vzrok, ki vodi v samozanikanje, to pa posledično vodi v porast stresnih vplivov na naše življenje.

Namen predavanja in praktične delavnice je prepoznati dejavnike, ki ustvarjajo stres in duševne stiske ter poiskati najbolj učinkovite strategije in tehnike, kako se z njimi na delovnem mestu in nasploh v življenju čim bolj učinkovito soočati.

Predavanje s praktično delavnico bo namenjeno razreševanju naslednjih ključnih vprašanj:

-          kaj ustvarja stres

-          kako stres vpliva na naše psiho-fizično zdravje in delovno produktivnost

-          kako se na delovnem mestu soočiti s stresnimi okoliščinami, situacijami in ljudmi

-          kako nizka samopodoba potencira negativne vplive stresnih okoliščin in dejavnikov

-          kako z okrepljeno samopodobo učinkovito nad stres

-          kako se bolj ceniti in sprejemati

-          kako se spopasti s kritikami in učinkovito postaviti meje ter reči »ne«

-          praktične vaje, tehnike in namigi za hitro pomoč v stresnih situacijah in pri krepitvi nizke samopodobe

O predavateljici:

Dr. Lucija Čevnik; sociologinja, profesorica, specializantka lacanovske psihoanalize, publicistka, mentorica in svetovalka pri reševanju konfliktnih odnosov ter celjenju ranjene samopodobe.

S svojimi osebnimi in dolgoletnimi poklicnimi izkušnjami uči razvijati pozitivno samopodobo, zdrav odnos do lastnega telesa in pomaga kvalitetno reševati konfliktne odnose in prekinjeno komunikacijo.

S svetujem pomaga pri bolečem soočanju z globinami notranjih strahov, ki nam ves čas tiho prišepetavajo, da takšni kot smo, nismo dovolj dobri, dovolj lepi, dovolj pametni. Da preprosto nismo dovolj, da bi bili ljubljeni, sprejeti in uspešni. Navdihuje, ko nas preplavi sram in izgubimo ljubezen in sočutje do lastnega odseva v ogledalu.

Vsebine, ki jih izvaja, so namenjena različnim ciljnim skupinam in posameznikom pri motivaciji za vsakodnevno soočanje s problemi, tegobami, stresnimi okoliščinami, premagovanju osebnostnih kriz ter ozaveščanju podzavestnih vzorcev, ki nas držijo v začaranem krogu »brezizhodnih« situacij.

Več o njenem delu in referencah na: http://lucijacevnik.si/clanki/

Kotizacija za seminar znaša 60,00 EUR + 22 % DDV (skupaj 73,2, EUR)
Za člane GZS se prizna 20% popust (48,00 EUR + DDV, skupaj 58,56 EUR).

TRR: 0292 4001 7841 495 Banka: Nova Ljubljanska banka d.d., IBAN SI56029240017841495; SWIFT LJBASI2X

TRR: 0310 0100 2177 231 Banka: SKB banka d.d., IBAN SI56031001002177231; SWIFT SKBASI2X

Pri plačilu navedite sklic 3010

Prosimo potrdite vašo udeležbo na seminarju do 17.5.2022 na koroska.gz@gzs.si

za vse informacije smo vam na voljo na tel. številki 041 205 002 ali po mailu koroska.gz@gzs.si.

S spoštovanjem,