Koroška gospodarska zbornica

Seminar: O OBDAVČITVI POVRAČILIH STROŠKOV V ZVEZI Z DELOM V »LUČI« ZADNJIH SPREMEB »DAVČNE UREDBE«

O OBDAVITVI POVRAILIH STROKOV V ZVEZI Z DELOM V LUI ZADNJIH SPREMEB DAVNE UREDBE Koroška gospodarska zbornica

Spoštovani,

Vabimo vas da se udeležite seminarja na temo:

Seminar bo potekal v torek, 17. 10. 2023, na Koroški gospodarski zbornici od 11.00 do 14.00.

Z nami bo strokovnjakinja Jana Galič.

Uredba o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja- v nadaljevanju DAVČNA UREDBA«, je zadnji dve leti bila kar nekajkrat spremenjena in ne glede na to ali ste »začetnik« ali nekdo z veliko »kilometrine«- področje obračuna in obdavčitve  povračil stroškov v zvezi z delom in drugih dohodkov iz delovnega razmerja je vedno »zabavno«, prinaša vedno nekaj novega, mnogokrat  nejasnega, vse kakor pa kup vprašanj in dilem.

Da bo le teh čim manj,  smo za vas pripravili seminar »poln« praktičnih primerov, nasvetov in odgovorov na navedeno temo.

PROGRAM

1.) Pravne podlage za obračun in izplačilo povračil stroškov v zvezi z delom in drugih dohodkov iz delovnega razmerja (ZDR-1, Kolektivne pogodbe, pogodba o zaposlitvi,…)

2.) Uredba o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja (DAVČNA UREDBA)- prehrana, prevoz na delo, stroški službenih poti, jubilejna nagrada, odpravnine ob upokojitvi-POUDAREK NA SPREMEMBAH!

3.)<> Uredba o povračilu stroškov za službena potovanja v tujino (Za koga velja, kaj določa, kako je povezana z Davčno uredbo,…)

.

4.) To in ono o POTNEM NALOGU(kdaj govorimo o službeni poti, kdaj o delu na terenu, o napotitvi).

5.) Povračila stroškov službenih poti v primeru drugih dohodkov iz zaposlitve- obdavčitev le teh ali ne?

6.) 44. člen ZDoh-2 v povezavi s 144. členom ZPIZ-2 (kdaj dohodnina, kdaj prispevki za socialno varnost- odpravnina ob upokojitvi, nagrada dijakom in študentom na obvezni praksi, jubilejna nagrada, solidarnostna pomoč).

7.) Samostojni podjetniki in povračila stroškov v zvezi z delom.

8.) Poročanje o navedenih izplačilih preko REK-0 obrazca..

9.) Aktualno- mnenja FURS,..

O predavateljici:

Jana Galič, dipl.ekon., davčna svetovalka, dolgoletni vodja finančno računovodske službe. Je članica državne izpitne komisije za NPK kvalifikacije knjigovodja oz. računovodja in samostojna izvajalka številnih seminarjev, delavnic in usposabljanj s področja računovodstva in davkov. Je avtorica mnogih člankov z davčno vsebino,  kot avtorica in soavtorica pa je izdala tudi štiri priročnike.

Kotizacija za seminar znaša:
za člane: 90,00 EUR + 22 % DDV (skupaj 109,8 EUR)

za nečlane: 110,00 EUR + 22% DDV  (skupaj 134,2 EUR)

TRR: 0292 4001 7841 495 Banka: Nova Ljubljanska banka d.d., IBAN SI56029240017841495; SWIFT LJBASI2X

TRR: 0310 0100 2177 231 Banka: SKB banka d.d., IBAN SI56031001002177231; SWIFT SKBASI2X

Pri plačilu navedite sklic 3010.

Prijave zbiramo do  11.9.2023 na mail: koroska.gz@gzs.si

Za vse informacije smo vam na voljo na tel. številki 041 205 002  ali po mailu koroska.gz@gzs.si.

S spoštovanjem,

Katja Pokeržnik