Koroška gospodarska zbornica

Spremembe Zakona o evidencah in kako do zakonitih evidenc delovnega časa

Spremembe Zakona o evidencah in kako do zakonitih evidenc delovnega asa Koroška gospodarska zbornica

Spoštovani,

Vabimo vas na seminar na temo Spremembe Zakona o evidencah in kako do zakonitih evidenc delovnega časa ki bo 27.10.2023 na sedežu Koroške gospodarske zbornice, Koroška cesta 47, v Dravogradu.

Od 20. novembra 2023 dalje se prične uporabljati Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o evidencah na področju dela in socialne varnosti (ZEPDSV-A). Kljub temu, da je bil zakon objavljen že v maju 2023, je še marsikatero podjetje v dilemi kako naj prilagodi svoje evidence.

Novela ZEPDSV-A nalaga delodajalcem bolj striktno vodenje evidenc prisotnosti. Sama evidenca bo morala po novem izkazovati čas prihoda in odhoda z dela, prav tako bo potrebno v evidenci izkazati koriščenje odmorov. Ne pozabite tudi na tedenske seštevke ur in obveznost dnevnega vnosa podatkov v evidenco delovnega časa…

S pravočasno uskladitvijo evidenc delovnega časa se boste izognili nepotrebnim globam Inšpektorata za delo, katere je mogoče izreči tudi v višini 20.000,00€.

V okviru delavnice vas bomo seznanili z največjimi tveganji nepravočasno usklajenih evidenc. Prav tako vam bomo podali usmeritve za ureditev pravil delovnega časa, ki je temelj za zakonite evidence.

VSEBINA:

• Nove zahteve na področju vodenja delovnega časa

• Katere novosti in obveznosti delodajalcev uvaja novi zakon

• Zakonski okvirji opredelitve delovnega časa

• Zakaj je interni akt o delovnem času ključen

• Oblike delovnega časa in jasno razumevanje

• Kaj imata skupnega delovni in poslovni čas

• Kaj moram vedeti o enakomerni razporeditvi delovnega časa

• Kdaj je smiselno uvesti neenakomerno razporeditev delovnega časa

• V katerih primerih je začasna razporeditev delovnega časa smiselna

• Pogoste napake pri vodenju delovnega časa delavcev

• Do zakonitih evidenc delovnega časa s vzpostavitvijo temeljev delovnega časa

• Nejasne odgovornosti pri planiranju delovnega časa

• Zakaj je spremljanje delovnega časa delavcev izjemnega pomena za zakonite evidence

• Kompenzacija ur mora biti  skladna z internim aktom in zakonskimi izhodišči

• Nadurno delo in dokazila o odreditvi nadurnega dela

• Kako obravnavati ure, ko nadurno delo ni bilo odrejeno

• Možnosti vzpostavitve delovnega časa pri delu od doma

• Vodenje evidenc prisotnosti pri delu od doma in možni načini poročanja delodajalcu

• Najpogostejše napake delodajalcev pri opredelitvi razporeditve delovnega časa (primeri iz prakse)

• Zakaj nedorečena pravila gibljivega delovnega časa predstavljajo za delodajalca visoko tveganje

Dogodek bo trajal  4 šolske ure z vmesnim odmorom od 8.30 do 12.30

Seminar je namenjen:

kadrovikom, poslovnim sekretarjem, vodjem organizacijskih enot, direktorjem manjših in srednjih podjetij ter vsem tistim zaposlenim, ki skrbite za evidence delovnega časa.

PREDAVATELJICA

Andreja Samec Koderman

Andreja je zagovornica načela, da je urejeno delovno pravno področje v podjetju odskočna deska za nadaljnji management zaposlenih.

Več kot 20 let svetuje na področju razvoja človeških virov in optimizacije kadrovskih procesov. V organizacijah presoja kadrovsko pravno varnost in jo tudi pomaga vzpostaviti. Uspešno izvaja strokovno mentorstvo kadrovikom na področju vzpostavitve kadrovske pravne varnosti. Je avtorica preko 40 člankov in prispevkov. Predava na temo vzpostavitve delovno pravnih temeljev (ureditev delovnega časa, delovnopravna zakonodaja, kadrovske evidence, personalne mape, arhiviranje in zakoniti interni akti), mobinga, motivacije zaposlenih, promocije zdravja na delovnem mestu, razvoja kompetenc in osebne rasti.

KOTIZACIJA za seminar znaša:

• 90,00 EUR + 22 % DDV (skupaj 109,80 EUR) za člane GZS in

• 150 EUR + 22% DDV ( skupaj 183 EUR) za nečlane

Prijave zbiramo preko spletnega obrazca: TUKAJ

Za vse informacije smo vam na voljo na tel. številki 041 205 002  ali po mailu koroska.gz@gzs.si.