Davčni obračun in letno poročilo za leto 2023

Copy of zaposlovanje tujcev

Spoštovani,

Zbornica računovodskih servisov v sodelovanju s Koroško gospodarsko zbornico

za svoje člane organizira

seminar Davčni obračun in letno poročilo za leto 2023.

Kdaj: torek, 16. 1. 2024

Kraj: Koroška gospodarska zbornica Dravograd

Trajanje: 10.00 - 14.30 (5 šolskih ur)

9:45 - 10.00 -   Zbiranje in prijava ueležencev

10.00 - 11.30 -   Obračun davka od dohodkov pravnih oseb 2023 – s poudarki na spremembah in primeri

11.30 - 12.00 odmor

12.00 - 13.30 -      Obračun akontacije dohodnine od dohodkov iz dejavnosti - davčni obračun za s.p. in druge zasebnike  in  "Normirani s.p.«

13.30 - 13.45 - odmor

13.45 - 14.30 -      Pogled naprej – kaj nas čaka v letu 2024

Vsebina:

1.      Obračun davka od dohodkov pravnih oseb 2023 – s poudarki na spremembah in primeri

- Prihodki, izvzem prihodkov iz obdavčitve in povečanje davčnih prihodkov

- Odhodki: priznani, delno priznani in nepriznani

- Rezervacije, odpis terjatev in druga prevrednotenja sredstev

- Poslovanje med povezanimi osebami (transferne cene za blago in storitve ter obresti)

- Davčne olajšave, pokrivanje davčne izgube, prenos davčnih olajšav, novosti

- Odbitek tujega davka

2.      Obračun akontacije dohodnine od dohodkov iz dejavnosti - davčni obračun za s.p. in druge zasebnike

- Pregled posebnosti pri določanju davčne osnove za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost v primerjavi z davčnim obračunom za pravne osebe

3.      "Normirani s.p.«

- Davčni obračun (posebnosti) in obvezne evidence

4.      Pogled naprej – kaj nas čaka v letu 2024

Strokovna izvajalka

Ksenija Prosen, je direktorica računovodske družbe Rocon d.o.o., ki ima bogate in dolgoletne izkušnje na področju računovodstva in davkov. Zadnja leta je predavala različne strokovne teme za Nacionalni forum za eRačun, Zbornico računovodskih servisov in Obrtno-podjetniško zbornico Slovenije. Aktivno sodeluje tudi v Nacionalnem forumu za eRačun in Upravnem odboru ZRS.

Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja ZRS se za udeležbo na seminarju udeležencu priznata 2 točki.

Kotizacija:

·         članiZRS in KGZ: 108,00 € + DDV (zgodnja prijava 86,40 € + DDV)

·         ostali: 166,60 € + DDV (zgodnja prijava 133,28 € + DDV)

Do vključno 2. 1. 2024 se prizna 20 % popust za zgodnje prijave.

Prijave in odjave:

Prijave sprejemamo do četrtka, 11. 1. 2024 do 8. ure oz. do zapolnitve mest. Na spletni stranem obrazcu: TUKAJ

Rok za odjavo v pisni obliki:

- Pri odjavi v pisni obliki do vključno 9. 1. 2024 vam kotizacijo vrnemo v celoti oz. je ne zaračunamo.

- Pri odjavi v pisni obliki od 10. 1. do vključno 14. 1. 2023 vam zaračunamo administrativne stroške v višini 25 %. Gradiva v tem primeru ne pošljemo.

- Pri odjavah 1 dan pred seminarjem ali na dan izvedbe seminarja oz. ob neudeležbi brez predhodnega pisnega obvestila kotizacije ne vračamo oz. jo zaračunamo v celoti. Gradivo vam bomo v tem primeru poslali po pošti.

S spoštovanjem,

Gospodarska zbornica Slovenije