Informacije in pomoč

Arhiv: Poslovni tednik št. 43/2017

E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 43/2017

Skupščina GZS o trgu dela, kadrovski vrzeli in planu dela za naslednje delo

Na sredini seji Skupščine GZS so člani z ministrico za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti razpravljali o trgu dela in ukrepih vlade. Sprejeli so tudi Plan GZS za leto 2018.

Začasne napotitve: preprečitev višjih obremenitev
    DOSEŽKI >

AKTUALNE NOVICE >

Napoved rasti BDP za leto 2018

Gospodarska rast v območju evra bo najhitrejša v zadnjem desetletju ter bo znašala okoli 2,2 odstotka. Vse države članice bodo beležile rast, brezposelnost se bo še zniževala, plače pa se bodo povečevale. Kar nekaj držav članic bo povečevalo javno porabo, medtem ko bo območje evra kot celota ohranilo nevtralno fiskalno politiko. ECB bo najverjetneje zadnja velika svetovna centralna banka, ki bo začela z zviševanjem obrestne mere, saj cene le počasi rastejo. Članek je objavljen v decembrski številki revije GG, ki izide jutri.

gg@gzs.si

Ponudba ne bo dohitela povpraševanja

Podjetja iz različnih sektorjev napovedujejo nadaljevanje rasti tudi v prihodnjem letu.

Sredi 2018 integracija gradbenega dovoljenja in okoljskega soglasja

Novi gradbeni zakon omogoča združevanje postopkov izdaje gradbenega dovoljenja in okoljevarstvenega soglasja. Članek je objavljen v decembrski številki GG, ki izide jutri.

Izšel je 2. bilten NL-DesALps

Želite več izvedeti o prvi čeznacionalni delavnici v okviru projekta DesAlps na temo dizajnerskega razmišljanja?  Vas zanima, kaj je dvojni diamat, pa tudi, kaj so Virtualni Training Centri DesAlps ...?  Preberite v drugi številki e-biltena DT-News.

tajda.pelicon@gzs.si

NAŠ DOSEŽEK >

Začasne napotitve: preprečitev višjih obremenitev

GZS in ŠGZ sta preprečila višjo obremenitev povračila stroškov v zvezi z nastanitvami v primeru začasnih napotitev v tujino. Zaradi spremembe davčnega sistema na področju napotitev delavcev v tujino se po novem od 1.1.2018 plačilo vseh nastanitev za bivanje začasno napotenih delavcev na delo v tujino, ne bo štelo v boniteto delavca in ne bo dodatno obremenjeno z davki in prispevki, če gre za napotitev, ki neprekinjeno ne bo trajala več kot 90 dni. Učinek: Preprečitev plačila davkov in prispevkov delavcev in delodajalcev v višini približno 10 milijonov evrov.

VEČ DOGODKOV >

DECEMBER

Dravograd, OZ Koroška: LIFE delavnica za podjetja

JANUAR

Nova Gorica, OZ za severno Primorsko: Predstavitvena delavnica: Vajeništvo ponovno v Sloveniji in tudi v naši regiji

Celje, RGZC: Seminar Davčni obračun in letno poročilo za leto 2017

Dravograd, OZ Koroška: Davčni obračun in letno poročilo za leto 2017

Maribor: Davčni obračun in letno poročilo za leto 2017

Seminar Davčni obračun in letno poročilo za leto 2017

JANUAR

Ljubljana, GZS: Sodobni koncepti prodaje / naravnanost na stranke - Praktična psihologija strank

Krško, OZ Posavje: Davčni obračun in letno poročilo za leto 2017

JANUAR

Nova Gorica, OZ za severno Primorsko: Brezplačno individualno svetovanje: Kako osvojiti avstrijski in nemški trg?

Postojna: Seminar Davčni obračun in letno poročilo za leto 2017

JANUAR

Nova Gorica, OZ za severno Primorsko: Seminar Letno poročilo in »davčna bilanca« za leto 2017

Celje, RGZC: Seminar z delavnico ePoreklo blaga

JANUAR

Zagorje ob Savi, OZ Zasavje: Seminar Davčni obračun in letno poročilo za leto 2017

FEBRUAR

Ljubljana, GZS: Sodobni koncepti prodaje / naravnanost na stranke - Kako obdržati ceno / povečati svoj zaslužek

Vaša pobuda

Izdaja:

Gospodarska zbornica Slovenije, Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana

T: 01 58 98 000, F: 01 58 98 100, info@gzs.si

Poslovni tednik prejemate, ker ste član GZS, ste se udeležili našega dogodka ali naročili na prejemanje e-novic GZS.

© GZS 2017. Vse pravice pridržane.

GZS je članica konzorcija European Entreprise Network Slovenija.