Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.
Dobava je odvisna od situacije tako v Sloveniji kot tudi v drugih državah EU. Ko se bodo razmere izboljšale, bodo prednost imeli avtomobili za že znane kupce.
Koronakriza vpliva tudi na ponudnike prevoznih storitev, a se zaplete trudijo reševati na inovativne in čim bolj ugodne načine.
Kakšen bo vpliv epidemije koronavirusa na njihovo letošnjo proizvodnjo, v slovenskih podjetjih še ne morejo oceniti, čeprav se znajo hitro prilagoditi novim razmeram.
Epidemija covid-19 bo v prvi polovici leta 2020 evropskemu gospodarstvu povzročila upad BDP predvsem zaradi izrazitejših padcev v številnih večjih nacionalnih gospodarstvih. Zaradi nejasnosti glede obsega in trajanja epidemije inštitucije v tem trenutku pripravljajo več scenarijev napovedi BDP.
Gospodarske napovedi so v tem trenutku podvržene precejšnji negotovosti. Večina jih temelji na domnevi, da se bo pandemija ter s tem povezani ukrepi umirila v 2 do 3 mesecih ter da bo gospodarskemu upadu v 2. četrtletju sledila rast v drugi polovici leta.
Da bi zmanjšala možnost širjenja okužb, so morala tudi proizvodna podjetja sprejeti določene ukrepe. Vse kaže, da bodo morali ti veljati tudi v prihodnjih letih.
Pravilna higiena rok, redno zračenje prostorov in razkuževanje delovnih površin so ukrepi, s katerimi lahko prispevamo k omejitvi širjenja virusa.
Kar 73 odstotkov velikih in srednjih podjetij v 2020 pričakuje več kot 10-odstoten upad letnih prihodkov. Najtežje obdobje je pred podjetji v elektroindustriji, prometu ter v panogi kovinskih materialov in kemiji.
Kljub težkim časom, v katerih so se zaradi pandemije novega koronavirusa znašla slovenska podjetja, je vendarle moč najti luč na koncu tunela. Preverili smo, kaj podjetjem predlagajo direktorice in direktorji panožnih združenj in zbornic, ki delujejo v okviru Gospodarske zbornice Slovenije, in kje sami vidijo priložnosti v tem neobičajnem času.
Enainpetdeset največjih slovenskih izvoznikov je pozvalo vlado k spremembi zakonskih pogojev za uveljavitev pomoči.