Potekal je tretji sestanek pogajalski skupin za panožno kolektivno pogodbo kmetijstva in živilstva. Pogajalci so si izmenjali stališča v okviru mandatov podeljenih s strani upravnih odborov. Ker nismo našli skupne točke, se pogajanja nadaljujejo v mesecu septembru.
Za člane smo pripravili delavnico z naslovom Okoljevarstveni postopki v teoriji in praksi. Delavnica je bila namenjena vsem, ki bodo kandidirali na investicijske javne razpise PRP 2014-2020 (ukrep 4.1-Podpora za naložbe v kmetijska gospodarstva in ukrep 4.2-Podpora za naložbe v predelavo/trženje in/ali razvoj kmetijskih proizvodov). Na delavnici so bili podrobneje predstavljeni postopki presoj vplivov na okolje.
Potekal je usklajevalni sestanek s predstavniki Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije glede uporabe in oblikovanja enotnega šifranta v katalogu živil za javno naročanje, ki ga pripravljamo na ZKŽP za slovenske pridelovalce in predelovalce.
Udeležba na sestanku mlinarjev v Zurichu, kjer so se obravnavale teme Brexit, skupna kmetijska politika po letu 2020, akrilamid, mineralna olja in ergot alkaloidi.
Na MKGP je potekal sestanek Žitne verige, ki ga je sklical minister Židan. Minister želi, da deležniki aktivneje sodelujemo. S strani ZKŽP smo mu predstavili aktivni del žitne verige, ki ga pokrivajo mlinarji in kmetijska podjetja s kooperanti.
V španski Gironi je potekal sestanek v okviru aktivnosti projekta PEFMED ter konferenca na temo agroživilstva v mediteranski regiji.
Dvodnevni program je predstavljal priložnost za izobraževanje na področju novih tehnologij v živilstvu in usmeritev na področju razvoja t.i. »personalizirane prehrane«. Udeleženci konference so bili predvsem predstavniki raziskovalnih inštitucij in industrijskih združenj.
V Iran odhaja nova ekonomska odposlanica, ki se je prišla predstaviti na GZS in ponudila pomoč pri nadaljnjih aktivnostih v tej državi.
Na sestanku smo pregledali dosežene cilje Kompetenčnega centra za kadre v živilski industriji in določili aktivnosti, ki jih je potrebno speljati do konca oktobra 2017. Podjetja, ki so partnerji KOC HRANA so upravičena do sofinanciranja usposabljanj zaposlenih.
V Kranju smo pripravili regijsko predstavitev modelov zemljiške politike, ki so bili pripravljeni v študiji Biotehniške fakultete. Področje je pomembno za nadaljnji razvoj in obstoj kmetijskih podjetij, ki zagotavljajo dve tretjini tržnih viškov s kmetijskimi pridelki.